A+ A A-

 

Demokrat Parti Milas Seçim Bürosu, düzenlenen törenle açıldı. Açılış töreninde konuşan Bodrum Belediye Başkanı ve DP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Büyükşehrin uygulamalarını ve CHP’nin kurmaylarını sert bir dille eleştirdi.

120319kocamon_2eea1.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal ve Bodrum Belediye Başkanı ve DP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon’un katılımıyla, DP Milas Seçim Bürosu açılışı törenle gerçekleştirildi.
Demokrat Parti Milas Seçim Bürosu’nun açılış törenine; Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Bodrum Belediye Başkanı ve DP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon ve eşi Hülya Kocadon, Demokrat Parti Milas Belediye Başkan Adayı Ali Doğan Serçek, DP Milas İlçe Başkanı Abdullah Barış Kisirlioğlu, eski DYP Milletvekili İrfettin Akar, DP Belediye Başkan Adayları, DP Milas Belediye Meclis Üyesi Adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren eski DYP Milletvekili İrfettin Akar; Milas’a ve Muğla’ya Demokrat Parti döneminde en fazla hizmet yapıldığının altını çizdi. Konuşmasını sürdüren Akar; CHP’nin Kocadon’un kıymetini bilemediğini ve Kocadon’un özüne dönerek tekrar DP’den aday olduğunu söyledi.
Akar’ın konuşmasının ardından kürsüye Demokrat Parti Milas Belediye Başkan Adayı Ali Doğan Serçek çıktı. Serçek; konuşmasında belediye başkanlığı yaptığı dönemde Milas’a birçok hizmet kazandırdığını kaydetti. Esnafın ve çiftçinin halinin perişan olduğunu ifade eden Serçek, umudun DP olduğunu vurguladı. Konuşmasını sürdüren Serçek; seçilmeleri halinde Kocadon ile birlikte Milas ve Muğla’yı kalkındıracaklarının altını çizdi.
Serçek, konuşmasının ardından DP Milas Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tanıttı.
Serçek’in konuşması sonrasında Bodrum Belediye Başkanı ve DP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, kürsüye geldi.
Büyük bir alkış ve çiçeklerle karşılanan Başkan Kocadon’a, Milas’ın ürünlerinin yer aldığı sepet hediye edildi. Kocadon’a Milaslı vatandaşların ilgisi oldukça yoğundu. Açılış, mitinge dönüştü.
“BENİM SİYASİ PARTİLERLE DEĞİL, ŞAHISLARLA İŞİM VAR”
Kocadon, konuşmasında şunları kaydetti: “Ben Milas’a uzak birisi değilim. Özellikle, hepinizin bildiği değerli rahmetli belediye başkanı Erdal Çerçi benim eniştemdi. Ben sizden biriyim. Ben 1,5 aydır yeni, büyükşehir belediye başkanı adayı değilim. Ben 2016’dan beri, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığımı açıkladım. STK’ları gezdim, muhtarları gezdim ve hepsini dinledim. Sonuçta şuna karar verdim. Muğla, seçilmişlerle yönetilmiyor! Muğla sadece beğenmeyen, kibir, yukarıdan bakma ve hırsla, kinle yönetiliyor. Hırsa, kibire, yukarıdan bakmaya, bürokratik sisteme son vermek için Muğla Büyükşehir’e aday oldum. Filmin bu kısmını iyi biliyorsunuz. Bir büyüğümüzün ismi açıklandı, Büyükşehir için. Aradık, hayırlı olsun dedik. Israrla söylüyorum, ben Bodrum Belediye Başkanlığına hiçbir zaman aday olmadım. Benim hiçbir siyasi partili kardeşimle derdim yok! Bütün fikirlere saygılıyım. Kalbinizden, hangi siyasi partiye oy vermek istiyorsanız, verin arkadaşlar. Ama hiçbir zaman saygısızlık yapmadan.”
“SEÇİM, MEYDANDA KAZANILIR!”
Seçimin parti koridorunda değil, meydanda kazanıldığına dikkat çeken Kocadon: “Ne olduysa, beni hızlı bir şekilde Ankara’ya çağırdılar. Genel başkan yardımcıları ve genel başkan, bir saat beni Bodrum Belediye Başkanlığını kabul etmem için uğraş verdiler. Ben de kendilerine anlattım. Kendileri aynen şunu söyledi: ‘Bunları, yazılı olarak ver. Ben bunları çözeceğim. Sen de beni kırma.’ dediler. Arkadaşlar; biz siyasi terbiyemizi rahmetli Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’den aldık. Biz daha sonra el sıkıştık arkadaşlar ve kendisine şunu söyledim ‘Bana inanıp, güvenen. 8 tane aday olan arkadaşım, ne olacak sayın genel başkanım’ dedim. Dedi ki biz onlarla konuşuruz, sen o işi bize bırak dediler. Evet konuştular. Gelişen süreçte, ne oldu? Sayın Kocadon basına düştü. Sayın Kocadon, parti meclisinden geçmedi. Sayın genel başkan yetki aldı ve gecenin yarısında, yine tekrarladı ‘Hayırlı olsun Bodrum Belediye Başkanlığın’ dedi. Sabah 10’da, ilçe başkanı aradı ve başkanım iki fotoğrafla, nüfus cüzdanın lazım dedi. Saat 11’de de başka bir arkadaşımın ismi açıklandı. Ona da hayırlı olsun dedik. Şimdi, ben kimseye saygısızlık etmiyorsam, bana niye saygısızlık ediyorsun kardeşim! Benden ne alıp, veremediğin var! Benden niye korkuyorsunuz? Çünkü niye korkuyorlar biliyor musunuz? Onlar seçimleri, parti koridorunda kazandıklarını zannediyorlar. Ama ben hep imkânsızlıkları başararak geldim. Ben seçimlerin, meydanlarda kazanıldığına inanırım. Seçim meydanlarda kazanılır. Halkla birlikte olursan kazanırsın! Kibirle, kazanamazsın! Ve en acısı arkadaşlar; benim partiyle işim yok, şahıslarla işim var!” dedi.
“YANINDAKİ, KAÇ DÖNEMDİR BAŞKANLIK YAPIYOR ACACA?”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Bodrum ziyaretinde kendisi hakkında yaptığı açıklamaya tepki gösteren Kocadon: “Geliyor, Bodrum’da temel atma törenine. Diyor ki ‘3-4 dönem, Kocadon başkanlık yaptı. Başkası da yapsın.’ Bunu derken, yanında duran büyüğüm kaçıncı dönem yapıyor acaba bir sorun kendisine. Böyle bir kandırmaca yok. Tek dertleri var, Mehmet Kocadon’un değerini ve markasını yere düşürmek. Bu Muğla halkı, Milas halkı bu markayı yarattıysa, bu markaya sahip çıkacak. Anadolu halkı gibi siz de yarattığınız markaya sahip çıkın arkadaşlar. Kır atın nal izleri, Muğla’nın her yerinde. Allah izin verirse, bu kardeşiniz kır atın nalına bir çivi daha çakacak. Şimdi son modaları, televizyonda kendi adamlarına konuşturma yaptırıyorlar. Mehmet Kocadon; bir proje, birilerinin değirmenine su taşıdığımı söylüyorlar. Zaman zaman beni de farklı yerlere taşıyorlar. Ben, Demokrat Parti’de siyasete başladım arkadaşlar. 3 dönem Bodrum’da Belediye Başkanlığı yaptım. Yine, rahmetli cumhurbaşkanımdan ve il başkanımdan izin alarak; davet edilen CHP’ye gittim üye oldum. Oradan da 2014 seçimlerinde, Muğla’nın en yüksek oyu almış biriydim. Çoğulculuğu temsil eden tek belediye başkanı bu kardeşinizdir, bunu unutmayın! Ben gönüllerde başkan olduğum için şimdi de Muğla’da gönüllerde başkan olacağım için benden korktukları için bu haberleri yaptırıyorlar. Bunlara inanmayın! Sallayın gitsin, korkunun ecele faydası yok… Şimdi zaman, bunların oyununu bozma zamanı.” ifadelerini kullandı.
“SİZ NEYDEN KORKUYORSUNUZ?”
Açıklamasına devam eden Kocadon, “Diyorlar ki bir siyasi parti, kıyılara ulaşmak için Kocadon’u kullanıyor. Bakın arkadaşlar, bu siyasi parti şu anda iktidar partisidir. Ve yine çok büyük yetkileri var. Bu siyasi partimiz, 2007-2008 senesinde bir gecede Bodrum yarımadasını turizm bölgesi ilan etti. Şimdi televizyonlarda, çıkıyorlar ya demokrat, halkçı, büyük başkan diyorlar ya… Onlar da o zaman başkandı. Hiçbiri çıkıp da mahkemeye gidip, dava açamadı. Bu DP’li kardeşiniz, DP’li insanlarla beraber gidip dava açtı. O davayı kazandık. Onun için boş konuşma kardeşim. Sen o gün neredeydin, niye açamadın davayı? Ama bu kardeşiniz açtı ve bu davayı kazandı. Bodrum kurtarıldı, yetkiler belediyeye verildi. Peki sosyal demokratlıkla övünen sayın genel başkan, niye açmadı dava o zaman? Neden korkuyorsun? Yürek lazım yürek… Biliyorsunuz, Milas halkı bana çok sahip çıktı. Dik dur başkanım, Milas arkanda diyorlardı. Bugün de gördüm, Milas benle beraber. Ben çiftçiliğin içinden gelen biriyim. Tarımla geçinen bu köylülerimize, buradan şu sözü veriyorum. Üreteceksin; akşam ürününü getireceksin, bizim kurduğumuz tanzim satışlara getireceksin, ertesi gün yeni ürününü getirdiğin zaman paranı alacaksın. Üretin, üretmekten korkmayın! Hep beraber zenginleşeceğiz. Arkadaşlar, alt yapı ve üstyapı belediyelerin yapması gereken şeylerdir. Başkanın yapması gerektiği şey, projelere kaynak bulmaktır. Spora, ekonomiye, kültüre, tarıma yatırım yapan ve bunları becerebilen kişiler gelip, başkanlık koltuğuna talip olmalıdır. Biz bunların hepsini, Bodrum’da yaptık. Bugün nasıl bir Bodrum, dünya markası olduysa; Muğlamızda dünya markası olacak. Muğla, metropol şehirlere ismini yazdıracak. Muğla’nın siyasi aklıyla dalga geçiyorlar. Muğla halkıyla, kimsenin dalga geçmeye hakkı yoktur. Adres burada… 31 Mart’ta kır atın böğrüne, damgayı basmaya var mısın Milas?” diye kaydetti.
Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Milaslılara seslendi.
Genel Başkan Uysal, iktidarın faaliyetlerini eleştirdi. Uysal, Milaslılardan destek istediğini söyledi.
Konuşmaların ardından seçim bürosu, kurdele kesim töreniyle açıldı.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin