A+ A A-

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Milas’ta bu yıl 10’uncusu düzenlenen Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın resmi açılışını gerçekleştirmek için ilçemize gelecek.

070319pakdemirli_ebcd1.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Milas’ta bu yıl 10’uncusu düzenlenen Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın resmi açılışını gerçekleştirmek için bugün ilçemize gelecek.
Bakan Pakdemirli; bugün Ankara’dan 09.30’da Milas-Bodrum Havalimanı’na gelecek. Bakan Pakdemirli, Milas’ta bu yıl 10’uncusu düzenlenen Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın resmi açılışını saat 10.30’da gerçekleştirecek.
Milas Balçık Mevkii’nde bulunan ve 3 bin 600 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 5 bin 500 metrekarelik bir alanda, gerçekleştirilecek olan fuarda 240 civarında firma stant açacak.
Fuarda halı mezatı yapılacak
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ziyaret edeceği 10. Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda, kadınların el emeği göz nuruyla dokuduğu coğrafi işaret tescilli Milas halıları açık arttırmayla satışa sunulacak.
Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın ip desteği, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Milas Halk Eğitimi Merkezi’nin koordinasyonunda ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Halıcılık Ve Kilimcilik Programı Öğretim Görevlisi Berna Sevinç’in danışmanlığında yöredeki kadınlar tarafından dokunan coğrafi işaret tescilli halılar, açık arttırmayla satışa sunulacak.
Fuar açılışı sonrasında Bakan Pakdemirli, protokol katılımıyla MİTSO’da öğle yemeği yiyecek. Öğle yemeği sonrasında Milas’ta Cuma Namazı’nı kılacak olan Bakan Pakdemirli, ilçemizden ayrılarak Kütahya’ya hareket edecek.
Öte yandan Milas’ta bu yıl 10’uncusu düzenlenen Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, ziyaretçilere dün kapılarını açtı.
Fuara yaklaşık 100 bin ziyaretçinin gelmesi beklenirken; fuarda, her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin