A+ A A-

 

AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak’ın deve güreşinde vatandaşları selamlamak adına konuşma yapmasına izin verilmemesine vatandaşlar yuhalayarak tepki gösterdi.

110219sozvermeme_ef540.jpg

Haber: Hamza Balandı

Milas’ta Yeni Milasspor yararına düzenlenen deve güreşleri renkli görüntülere sahne olduğu kadar organizasyonu düzenleyenlerin sergilediği yanlı ve tutumlu tavır güreşlere damga vurdu.
Vatandaşlarla bir araya gelmek ve yaşatılmaya çalışılan devecilik geleneğine destek olmak amacıyla katılan AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, AK Parti Milas İlçe Teşkilatı Başkanı Fahri Acar ve beraberindeki kalabalık grup ilk olarak vatandaşları davul zurna eşliğinde güreş alanını dolaşarak selamladı. Vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Saylak, vatandaşların isteklerini kırmayarak bol bol fotoğraf çekildi.
Selamlamanın ardından organizasyon tarafından hazırlanan ses sistemiyle vatandaşlara kısa bir merhaba demek ve seslenmek isteyen AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak’ın konuşması Milas Belediyesi tarafından hazırlanan ve belediyenin görevlileri tarafından idaresi sağlanan ses sisteminin mikrofonu verilmeyerek engellendi. Mikrofonun verilmesini talep eden Saylak’a ısrarla mikrofonun verilmemesi üzerine güreşleri izleyen vatandaşlar ıslıklayarak ve yuhalayarak durumu protesto ettiler.
Yaşanılan gelişmenin ardından AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Saylak ve beraberindeki heyet vatandaşlarla tek tek tokalaşarak bir araya geldi.
AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Saylak, güreş alanında yaptığı açıklamada; “Deve güreşlerini siyasi çıkar arenasına çevirenlerin ve bundan rant sağlamaya çalışanların seçimi kaybetme korkusu mikrofonla bizim vatandaşlara hitap etmemizi engelledi. Bu engelleme bizim vatandaşlarımızla buluşmamızı ve onlara ulaşmamızı engelleyemeyecek. Her ortamda söylüyorum ve yine söyleyeceğim ki 1 Nisandan sonra katılımcı yönetim, ilkeli ve özellikle de eşitlik anlayışının ön planda olduğu bir Milas Belediyesi göreceksiniz. Mikrofonun bize verilmemesi vatandaşlarla bir araya gelmemizi engelleyemedi ve engelleyemeyecek. 1 Nisan sabahında yeni ve özlenen bir Milas’ın temellerini vatandaşlarımızla birlikte atacağız” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin