A+ A A-

 

Emlak Müşavirleri Federasyonu’na (EMFED) bağlı Milas Emlak Müşavirleri Derneği (MEMDER) üyeleri, düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Düzenlenen kahvaltıda konuşan Emlakçı Mehmet Kırkık, MEMDER Başkanlığına talip olduğunu açıkladı.

110219memder.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Emlak Müşavirleri Federasyonu’na (EMFED) bağlı Milas Emlak Müşavirleri Derneği (MEMDER) üyeleri, düzenlenen kahvaltıda buluştu.
Yeni yapılanmanın önemine vurgu yapıldığı kahvaltı, geniş katılımlı olarak gerçekleştirildi.
Düzenlenen kahvaltının ardından konuşan Emlakçı Mehmet Kırkık; 23 Şubat Cumartesi günü Aşkıdil Akarca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek olan MEMDER Seçimli Olağan Kurulu’nda başkan adayı olacağını açıkladı.
Mehmet Kırkık; artık yeni bir yapılanma olması gerektiğine vurgu yaptıktan sonra Milaslı emlakçıların sorunlarının ortadan kaldırılması adına elinden geleni yapacağının sözünü vererek şunları kaydetti: “Biz yeni bir ekip kurduk. Teveccüh gösterip, beni bu göreve layık görürseniz Milas’ta, Muğla’da, ilçelerinde ve Türkiye’de söz veriyorum, adımızdan bahsettireceğim. Çünkü biz bu işe gönül koyduk. Ben 2006 yılından bu yana derneğin üyesiyim. Saymanlık yaptım, 6 yıldır da başkan yardımcılığı görevinde bulunuyorum. Dolayısıyla, ben bu derneğin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Emlak sektöründeki sorunları çok iyi biliyoruz. Emlak sektörü sıkıntılı olsa da, Milas bölgesinde iş yapacağımıza inanıyorum. Milas cazip bir bölgedir. İnsanlar bu tarafı, yaşam kültürü olarak tercih ediyor. MEMDER’deki faaliyetlerimiz hakkında şunları söylemek istiyorum. MEMDER.org adresini aldık. Sizleri bir çatı altında toplayıp, herkes dükkân olarak bu kurduğumuz platformdan ilanlarını verebilecek. MEMDER.org sayesinde ilanlarımız, dünya çapında da görülebilecek. Milas’ta satılık ev ve arsa araştırması yapabilecekler. Bunun alt yapısını hazırlıyoruz. Siz bize yönetim olarak görev verirseniz, biz bunu sağlayacağız. 18 Mart Şehitler Anma gününde, MEMDER olarak lokma dağıtmayı düşünüyoruz. Milas Emlak Müşavirleri Derneği’ni, her yerde duyuracağız. Biz etkili bir kurumuz. Gelişen global bir dünyada, bizim kendimize yer edinmemiz gerekiyor. Ortalıkta çok ayakçı var, ayakçılarla da mücadele ediyoruz.”
“AYAKÇILARLA MÜCADELE SÜRECEK”
Kırkık, ayakçılarla mücadelenin süreceğine değinerek: “Ayakçılarla mücadelemiz sürüyor. Resmi kayıtlı emlakçıları korumak adına bilgilendirme broşürü dağıtıyoruz. Tespit ettiğimiz kişileri bildiriyoruz ve cezai işlem yapılıyor. Bugün çok güzel bir katılım oldu. Bu tür etkinlikleri, devamlı sürdürmek istiyoruz. Biz de enerji ve sinerji mevcut. Yapılacak çok iş var. Hak ettiğiniz şekilde, yönetim olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bağlantılı olduğumuz kurumlarla, sizlerin işlerinin yürümesi için adımlar attık ve işlemler daha hızlı yürüyecek.” dedi.
“BENİM ADLİ SİCİL BELGEM TEMİZ!”
“Genel kurul sancılı geçecek gibi görünüyor. Mehmet Sert diye bir arkadaşımız var. Beni 18 yere şikayet etmiş. Bu arkadaş emlakçı değil, sadece kursla geçinen bir vatandaştır. Benimle alıp veremediği nedir bilmiyorum. Üye olan 2 arkadaşımız da beni şikayet etmiş. Arkadaşlar, 2003 yılında 5 telefondan dolayı yok yere bana ceza yazıldı. Benim adli sicilimde bu işli değil. 2003 yılında yaşanan olaydan dolayı, savcılığa şikayet etmişler. Mahkeme kararımı eline alıp, emlakçılık yapamaz demişler. Benim hiçbir kısıtlamam olmadı. Adli sicilim temizdir. Arşiv kaydını kimse sorgulama yetkisine sahip değildir. Seçim sürecinin, sabıka kaydıyla ne alakası var. Derneğe üye olurken sabıka kaydı istiyoruz. Yetki belgesi için ben herkesle zamanında görüştüm. Ben MEMDER Başkanı Hadi Karasu’ya gidip söyledim. İş yoğunluğunun çok olduğunu ve bu işi biz gençlere bırakmasını istedim. Karasu da bir dönem daha yapmak istediğini söyleyince, ben başkan adayı olmak istediğimi söyledim.
Bunun ardından ben bir bombardımana uğradım. Ben milletvekili adayı değilim, sadece dernek başkanı adayı oldum. Dernekler yönetimi bizi inceliyor. Ben 6 yıldır başkan yardımcısıyım. Benim herhangi bir adli durumum olsa, ben bu görevi yürütemem ve imza yetkim olmaz. 6 yıldır beraber yürütürken, birden 2003 yılında olan bu şeylerin şimdi çıkması çok tuhaf. Madem böyle bir şey vardı, beni neden önce şikâyet etmediniz? Benim kişisel bilgilerimi, bu şekilde kullanmaları suçtur. Adli sicil kaydımı dağıtabilirim, benim hiçbir suçum yoktur.” diyerek hakkında çıkan iddialara cevap veren Kırkık, adli sicil belgesinin temiz olduğunun altını tekrar çizdi.
Kırkık, konuşmalarının ardından tüm üyeleri 23 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan genel kurula davet etti.
MEMDER Başkanlığına talip olan Mehmet Kırkık’ın yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu; İsrafil Gürsoy, Volkan Bilsel, Uzay Demirbaş ve Bayram Karataş.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin