A+ A A-

 

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Milas için cuma gününe kadar gök gürültülü kuvvetli sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

081116yagmur_ab4e9_08939_f54d8_4cbe9.gif
Haber: Emre Baştaşkın

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Milas için cuma gününe kadar gök gürültülü kuvvetli sağanak yağış beklendiğini duyurdu.
Meteorolojinin uyarısı şöyle: “Muğla il genelinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu akşam saatlerinden yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olacağı tahmin edildiğinden, meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, kıyı kesimlerde hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”
Milas’ta yarın gök gürültülü kuvvetli sağanak yağış hava sıcaklığı en yüksek 16 derece, cuma günü gök gürültülü sağanak yağış hava sıcaklığı en yüksek 15 derece olacak.
FIRTINA UYARISI
“05.02.2019 Salı günü öğle saatlerinden sonra kıyı ilçeleri başta olmak üzere Muğla çevreleri ile Antalya'nın batı kesimlerinde kuvvetlenecek rüzgarın doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (60-90 km/sa); Salı akşam ve gece saatlerinde Bodrum-Finike arasındaki kıyı şeridinde yer yer 100 km/sa üzeri hızda kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın Çarşamba sabah saatlerinde Muğla çevrelerinde, Perşembe sabah saatlerinde Antalya'nın batı kesimlerinde etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.
05.02.2019 Salı günü akşam saatlerinden sonra Aydın ve İzmir'in kıyı kesimleri ile Balıkesir ve Çanakkale'nin batı kesimlerinde kuvvetlenecek rüzgarın doğu ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa, zaman zaman 80 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın Çarşamba sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.” ifadelerine yer verildi.
Uzmanlar; kuvvetli yağışın neden olabileceği sel, su baskını, heyelan, yıldırım, hortum, çatı uçması, gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli olması konusunda uyarılarda bulundu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin