A+ A A-

 

Milas’ta ilkokul ortaokul ve liselerde öğrenim gören yaklaşık 23 bin öğrenci için dün ders zili çaldı. Öğrenci ve öğretmenler, ikinci yarıyıla başladı.

050219ogrenci.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Milas’ta, ilk, orta ve liseler eğitim gören toplam 22 bin 639 öğrenci ve Bin 750 öğretmen için dün ders zili çaldı.
17 Eylül 2018 tarihinde Milas’taki 146 eğitim kurumunda görev yapan Bin 750 öğretmen ile 22 bin 639 öğrencinin buluştuğu 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının ikinci yarısı, dün çalan ders zili ile başladı. 18 Ocak 2019 Cuma günü alınan karnelerle yarıyıl tatiline giren öğrenciler, yoğun sınav döneminin beklediği ikinci yarıyıl ders başı yaptı.
2018-2019 eğitim öğretim yılına 146 kurumda, görev yapan Bin 750 ile başlayan 22 bin 369 öğrenci, 18 Ocak 2019 Cuma günü alınan karne ile yarıyıl tatiline girmişti. 15 günlük tatilin ardından ikinci yarıyıl için 4 Şubat 2019 Pazartesi günü yeniden ders başı yaptı.
“2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci yarısının başta çocuklarımız olmak üzere tüm Milli Eğitim camiasına, ailelerimize, Milasımıza, vatanımıza, milletimize ve insanlığa hayırlı olmasını diliyorum” diyen Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, iki hafta süren tatilin ardından yeni bir eğitim-öğretim dönemine başlanıldığını belirterek şunları söyledi: “Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli meslektaşlarımla ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte, hepimiz; başarılarla anılmak istediğimiz 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının ikinci yarısına başladık.
Farklı coşku ve heyecanı içindeyiz. Bu heyecanın öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize dalga dalga yayılacağını, ilk dönemde olduğu gibi bu dönemde de heyecanımızı ve coşkumuzu kaybetmeden sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde azimle kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü omuzlarımızdaki yük büyük, emanet büyük, sevdamız hepsinden büyük.”
“EĞİTİMDEKİ ENGELLERİ KALDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Açıklamasına devam eden Müdür Bal, “Böyle kutsal emanetler içinde erdemle yoğrulan bir ekiple birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bizim ortak gayemiz ve hedefimiz; ülkeye, bayrağa sevdalı, milletin değerlerine bağlı gençler yetiştirmektir. Eğitimin millet hayatındaki yeri, inkârı mümkün olmayan bir gerçektir. Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağı yakalayabilen hatta aşan toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmişlerdir. Her alanda yeteneklerine güvendiğimiz bu aziz milletin çocukları, sağlam bir eğitimle çağlar ötesine seslenebilecek sesi, okullarımızda bulacak, bu olağanüstü hamleyi gerçekleştirme becerisini okullarımızda kazanacaktır. ‘Ben bir işte nasıl başarılı olacağım diye düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür’ diyor Atatürk. Biz de bu bağlamda eğitimdeki engelleri kaldırmaya çalışıyoruz. Bu bizim sorumluluğumuz ve görevimizdir. Hedefimiz bir günü, bir gününe eşit olmayan olmaktır.
Tüm bunların yanında eğitimde yürüttüğümüz iyi örnekler gibi çalışmalarımız devam edecek. Okullarımızda her öğrencimizin mutlaka bir spor, sanat ve müzik alanında karşılık bulacağı, kendini yetiştireceği kurs ve etkinlik merkezi, her öğrencinin başarı hikâyesi yazabileceği farklı alanlar açmaya devam ediyoruz. Bu dönem, öğrencilerimize yüzümüzü biraz daha dönmemiz lazım. Çünkü Mekanik şekilde birtakım bilgilerin aktarıldığı yer değildir sınıflar. Çocuklarımız bilimsel bilgilerin yanında değerler ve duygularla da donatılması lazım. Empati yapabilen, sorgulayan, yanlışa itiraz edebilen nesiller yetiştirmemiz lazım. Bizim için şu an kapıyı açan anahtar öğretmenlerimizdir. Bu nedenle öğretmenlerimizden istirhamımız, öğrenciyi kendine daha fazla yaklaştırmasıdır.” dedi.
Öğrenci ve velilere seslenen Müdür Bal, açıklamasında son olarak şunları kaydetti: “Sevgili öğrenciler, bu eğitim öğretim yılında derslerinize daha etkili çalışarak, sosyal ve kültürel yanınızı geliştirerek, sizlere güvenen bizleri mahcup etmeyeceğinize inanıyorum. Eğitim hayatında her birinizin ayrı ayrı başarılı olmanızı gönülden istiyor, hepinizin gözlerinden öpüyorum.
Değerli veliler; sizleri çocuklarımızın eğitim sürecinde her zaman yanı başımızda görmek istiyoruz. Sizlerin de desteğiyle öğrencilerimizin başarılarını daha da artıracağımıza yürekten inanıyorum. Şimdiden maddi-manevi yardım, ilgi ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin