A+ A A-

 

Milas Sağlık Müdürlüğü tarafından, Mobil Mamografi aracıyla Milas Atapark’ta 40-69 yaş aralığındaki kadınlara ücretsiz tarama hizmeti bugün son buluyor. 

040219memekanser_0cc17.jpg

Haber: Gülşah Baştaşkın

Milas Sağlık Müdürlüğü tarafından, Mobil Mamografi aracıyla Milas Atapark’ta 40-69 yaş aralığındaki kadınlara ücretsiz tarama hizmeti bugün son buluyor.
Sağlık Bakanlığı Kanser Daire Başkanlığı tarafından görevlendirilen Mobil Mamografi aracı, 28 Ocak tarihinde Milas Atapark’a konuşlanarak 40-69 yaş aralığındaki kadınlara ücretsiz hizmet vermeye başlamıştı.
40-69 yaş aralığındaki kadınlar için büyük risk taşıyan meme kanserinin erken teşhis edilmesi amacıyla Milas Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan mamografi testleri kapsamında, meme kanseri risk grubunu oluşturan kadınlar muayene edildi.
40-69 yaş aralığındaki kadınlar için büyük risk oluşturan meme kanseri, müdahale edilmediğinde ölümcül sonuçlanabiliyor.
Risk grubundaki kadınların Milas Atapark’a konuşlanan Mobil Mamografi aracı, bugün son kez hizmet verecek.
Türkiye’de her 4 kadın kanser hastasından birinin meme kanseri olduğuna dikkat çeken uzmanlar, her yıl yapılması gereken mamografi çekimlerinin erken teşhis sağlayacağını ve hastalığın tedavi edilebildiğini belirtiyor.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin