A+ A A-

 

Bölgenin buluşma noktası 97.1 Radyo Tech’in dünkü canlı yayın konukları, Mimar Nevzat Solmaz ve Gönül Taş oldu. Programda, imar barışı süreci aktarıldı.

151118imarbaris.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın

Karasal yayın yapan bölgenin buluşma noktası 97.1 Radyo Tech’in dünkü canlı yayın konukları, Mimar Nevzat Solmaz ve Gönül Taş oldu. Programda, imar barışı süreci anlatıldı.
Nuriddin Erdoğan’ın hazırlayıp sunduğu program, dün saat 13.30-15.30 saatleri aralığında canlı olarak 97.1 Radyo Tech frekansında yayınlandı.
Canlı yayın programına katılan Mimar Nevzat Solmaz ve Gönül Taş, imar barışı süreci hakkında bilinmeyenleri ve merak edilenleri radyo dinleyicilerine aktardı.
Mimar Solmaz ve Taş; 31 Aralık 2018 tarihinde sona erecek olan imar barışı sürecinde izlenmesi gereken adımlarla ilgili konuşma gerçekleştirdi.
Programda; satış işleminden önce Yapı Ruhsatı ve eki projelerine uygundur raporu verilmesi gerektiği, bu kapsamda bu işlem uygulanırsa kaçak yapılaşmanın önüne geçilebileceği ifade edildi. Solmaz, “Kaçak yapılaşmasının önüne geçebilmek için nasıl ki araba satın alınınca borcu yoktur yazısı alınıyorsa, bu raporla birlikte bu yapılar önlenebilir.” dedi.
Program, dinleyicilerden tam not aldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin