A+ A A-

 

Türk Milleti’nin önderi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 tarihinde 09.05’te aramızdan ayrıldı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde, Ata’mıza Milas’ta anma töreni gerçekleştirilecek.

081118ataturk.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Atatürk’ün ölümünün 80. yıl dönümü, Milas Atapark’ta10 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek olan törenle anılacak. 10 Kasım 1938 yılında saat 09.05’te gözlerini hayata kapatan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için, Atatürk Anıtı’nın önüne çelenk sunumu töreni yapılacak.
10 Kasım Cumartesi günü saat 08.45’te Milas Atapark’taki Atatürk Anıtı’nın önüne, çelenk sunulacak. Program saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam edecek.
Her yıl olduğu gibi bu yılda, 10 Kasım günü saat 09.05’de 2 dakika süre ile sarı ikaz (düz siren sesi) çalınacak.
Törenin ardından Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda, saat 10.00’da,10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası için program düzenlenecek. Düzenlenecek olan program; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılışı yapılacak. Atatürk konulu fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirilecek.
Programda; Atatürk Resim Sergisi açılacak. Protokol konuşmalarının ardından şiirler okunacak. Oratoryo gösterisinin ardından Sarı Zeybek oyunu oynanacak. Program gösterinin ardından son bulacak.
Mustafa Kemal Atatürk; “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin