A+ A A-

 

Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan okul temsilciliği seçiminde demokrasi şöleni yaşandı.

021118demokrasi.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın

Demokrasinin temel taşı olan ‘seçim’, öğrencilere okul çağlarında öğretiliyor.
Milas’ta, 2018-2019 yeni eğitim-öğretim yılında görev yapacak olan okul temsilcileri seçimi gerçekleştirildi.
Okul temsilcisi seçimleriyle birlikte öğrenciler, demokrasinin temel taşı olan ‘seçimi’ öğrenmeye başladı. Okullarda, demokrasinin vazgeçilmezi olan seçme ve seçilme hakkının öğrenilmesine katkı sağlayan ‘okul seçimleri’ Milas’ta tamamlandı.
Öğrenciler, okulunu temsil edecek ve katkı sağlayacak olan arkadaşlarını seçti. Seçime giden okul temsilcisi adayları, seçmen olan öğrencilere yapacakları hakkında vaatte bulundu. Öğrenciler, seçimde vaatleri de göz önüne alarak okul temsilcisini belirledi.
Okul temsilcisi seçimine giden okullardan biri de Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden, okul temsilciliği seçimine katılan 4 aday kıyasıya yarıştı.
Yaklaşık 500 öğrenci, okul temsilcisini seçmek için sandık başına gitti. Öğrenciler, okul temsilciliğine adaylığını koyan 4 kişiyi oyladı.
Oy pusulalarına destekledikleri adayı işaretleyen öğrenciler, kapalı kutunun içerisine oy kullanma işlemini gerçekleştirdi.
Okul temsilciliği seçiminde öğrenciler; Mehmet Emin Kocabaş, Koray Avcı, İsmail Gönül ve Göktuğ Batuk için oy işlemini kullandı.
Seçimde; öğrencilerden Mehmet Emin Kocabaş, 217 oy alarak açık ara farkla diğer okul temsilcisi adaylarını geride bırakarak ‘Okul Temsilcisi’ oldu.
Seçimi kazanan Kocabaş; oy kullanan ve kullanmayan arkadaşlarına teşekkür ederek, seçimde söylediği vaatleri gerçekleştireceğini kaydetti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin