A+ A A-

 

Milas Belediyesi tarafından Muharrem ayı olması nedeniyle, ilçede bulunan Alevi vatandaşlara yönelik oruç açma yemeklerinin ilki Koru Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

140918muharremayi.jpg

Haber: Gülşah Baştaşkın

Muharrem ayının girmesiyle birlikte, iftar yemekleri de başladı. Milas Belediyesi tarafından Muharrem ayı olması nedeniyle, ilçede bulunan Alevi vatandaşlara yönelik oruç açma yemeklerinin ilki Koru Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri bünyesinde organize edilen oruç açma yemeğine; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları Faik Karagöz, Zeynep Çınar ve Koru Mahallesi’nde ikamet eden Alevi vatandaşlar katıldı.

Böyle günlerin hep birlikte olununca daha anlam kazandığını dile getiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yemeğe katılan herkese teşekkür etti.

Bir hayra vesile olmak amacıyla Koru Mahallesi’ndeki vatandaşlarla bir arada olduklarını belirten Tokat; “Oruçlarınızın kabul olmasını temenni ediyorum ve yası mateminizi paylaşıyorum” dedi.

Alevi Dedesi tarafından okunan duanın ardından açılan oruçta vatandaşlara; otlu peynirli börek, kuru fasulye, bulgur pilavı, cacık ve irmik helvası ikram edildi.

Oruç açma yemeğinin ikincisi Milas’ın Pınarcık Mahallesi’nde verildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin