A+ A A-

 

Milas’ın Sarıkaya Mahallesi’ni ziyaret eden Milas Kaymakamı Eren Arslan, 18 milyon metrekarelik alanda yapılan çalışmalar sonrasında Bin 532 adet oluşturulan parselin tapu dağıtımını mahalle halkına gerçekleştirdi. Mahalle halkı, tapularını aldıktan sonra büyük sevinç yaşadı.

100918sarikaya_5db95.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın

Milas Kaymakamı Eren Arslan; Milas merkez başta olmak üzere, ilçeye bağlı tüm mahalleleri ziyaret ederek, bölgenin ve mahallenin sorunlarını yerinde not alıp gittiği her yerde vatandaşlarla buluşarak halkla iç içe çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kaymakam Eren Arslan’ın bu haftaki vatandaş buluşması Sarıkaya Mahallesi oldu.
Kaymakam Arslan’ı mahalle girişinde Mahalle Muhtarı Erkan Kocabaş mahalle halkı ve kurum amir/müdürleri karşıladı.
Mahalle halkının dilek ve sıkıntılarını yerinde dinleyip çözüme ulaşması yönünde kurum müdürleriyle beraber mahalleyi ziyaret eden Arslan’ı mahalle ziyaretinde; Milas İlçe Jandarma Komutanlığından Jandarma Kıdemli Başçavuş Erhan Diçdemir, İlçe Müftülüğünden Salih Şen, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cihan Kuran, Milas Kadastro Birim Amiri Kontrol Mühendisi Fuat Çınar, Kadastro Üyesi Bahadır Üstek ve kadastro çalışanları, Milli Eğitim Müdür Şube Müdürü Mehmet Kızılca, İlçe Sağlık Müdürü M.Ergün Kırova, MUSKİ 2.Bölge Şefi Çetin Korkut, Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden yetkili personel eşlik etti.
Kaymakam Arslan, Sarıkaya Mahallesi’nde yaptığı konuşmasında; “Öncelikle misafirperverliğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu haftaki ziyaret adresimiz ise Sarıkaya Mahallesi oldu. Değerli mahalle halkından yaşadıkları mahalle halkından taleplerini dile getirmelerini istiyorum. Dile getirilen talepleriniz not alınıp gerekli kurumlarla yazışma yapılarak çözüme ulaşması için çalışmalar yapılacaktır. Ayrıca bu güzel günde mutluluğunuzu görmek için buradayız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Kaymakam Arslan’ın konuşmasının arkasından mahalle muhtarı ve halkı, mahalleleri ile ilgili yol ve su ile ilgili taleplerini dile getirdi. Mahalle halkının talep ve sıkıntılarının giderilmesi hususunda gerekli notunu alan Kaymakam Arslan kamu kurum amir ile müdürlerine konunun iletileceğini ve takipçisi olacağını belirtti.
BİN 532 ADET PARSEL OLUŞTURULDU
Daha sonra ise Sarıkaya Mahallesi’nde 18 milyon metrekarelik alanda yapılan çalışmalar sonrasında Bin 532 adet oluşturulan parselin tapu dağıtımını yapan Kaymakam Arslan, mahalle halkı tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.
Kaymakam Arslan mahalle halkına hayırlı ve uğurlu olsun dileklerini ilettikten sonra mahalleden ayrıldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin