A+ A A-

 

Milas’ta bir işletmeden "tırnakçılık" adı verilen yöntemle 600 TL çalınması güvenlik kameralarına yansıdı.

100918tirnakcilik_07164.jpg
Haber Merkezi
Kent Haber’in yaptığı habere göre; Milas’ta bir işletmeden "tırnakçılık" adı verilen yöntemle 600 TL çalınması güvenlik kameralarına yansıdı.
Güvenlik kameralarınca saniye saniye görüntülenen olayda, kendilerini Azeri olarak tanıtan kimliği belirsiz 2 şahıs, Milas Çevreyolu üzerinde faaliyet gösteren bir işletmeye dolar bozdurma bahanesiyle giriyor. O esnada mağazayı kapatıp kasadaki paraları sayan çalışana dolar bozdurmak istediklerini söyleyen şahıslardan biri, kasaya doğru yaklaşıyor.
Çalışan, ekrana baktığı sırada el çabukluğu ile kasadaki 600 TL’yi sol cebine koyan şahıs, daha sonra mağazadan uzaklaşıyor.
Yaşanan olayı Kent Haber’le paylaşan K.K. isimli çalışan, “Mağazayı kapatıp paraları saydığım saatte o kişiler içeri girdi. Ben de mağazayı kapattığımızı, satışın olmadığını söyledim. Onlar da bana dolar bozdurmak için geldiklerini söyleyince dolar da bozmadığımızı ifade ettim. Daha sonra 100 Dolar çıkarıp, ‘Biz burada yeniyiz, dolandırılmak istemiyoruz, dolar ne kadar?’ dediler. Ben de internetten bakıp doların o anki değerini söyledim. Ardından kasayı kapattığım için saydığım 100 TL’lerden 6 tanesini gösterip,’100 dolar bu kadar yapıyor’ dedim. Biri paraya baktı, daha da içeri yöneldi. Bir süre sonra buradan uzaklaşın diye uyardım. Masanın üzerindeki parayı alabilmek için telefonunu çıkarıp masanın üzerine koydu. Masanın üzerindeki parayı alamayınca elimdeki parayı saymak bahanesiyle alıyor. Ben ekrana baktığım sırada ise 600 TL’yi hızlı şekilde sol cebine indiriyor. Sonra çıkıp gidiyorlar, ben durumu fark ettiğimde arkalarından koştum ama şahısları bulamadım” dedi.
Olayla ilgili araştırma sürerken, yetkilileri esnafları bu tür olaylarda dikkatli olmaları yönünde uyardı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin