A+ A A-

 

Türk Hava Kurumu Milas Şube Başkanı Ahmet Faik Demirkol, Kurban Bayramı’nda yaklaşık 9 bin deri toplandığını, toplanan derilerden elde edilen gelirlerin yardım amaçlı kuruluşlara dağıtılacağını kaydetti.

060918thkderi.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Türk Hava Kurumu Milas Şube Başkanı Ahmet Faik Demirkol, Kurban Bayramı’nda Milas merkez ve kırsal mahallelerden yaklaşık 9 bin deri toplandığını kaydetti.
Kendisinin 92 yaşında ve 41 yıldır Türk Hava Kurumu’nda hizmet verdiğini aktaran Demirkol, THK’nın bu yıl da fitre-zekât ve kurban derisi toplamada ön planda olduğunu dile getirdi.
Toplama işlemlerine katkıları nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, muhtarlar ve belediye mensuplarına teşekkür eden Demirkol, kurum saymanı Cemal Çetin’in de bayram süresi boyunca gece gündüz çalışarak işlemleri takip etmesinin kendini mutlu ettiğini anlattı.
“Milaslı hemşerilerime ayrı teşekkür ediyorum” diyen Demirkol, fitre-zekât ve kurban derisi bağışında Muğla genelinde ilk sıralarda olduklarını ifade etti.
Buna göre; THK 2018 Kurban Bayramı’nda Milas genelinde 8 bin 587 küçükbaş ve 187 adet de büyükbaş derisi topladı.
Demirkol, deri satışlarından elde edilen gelirin Türk Hava Kurumu Genel Merkezince belirlenen oranla yardım amaçlı sivil toplum ve kamu kuruluşlarına dağıtılacağını hatırlattı.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin