A+ A A-

 

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından YKS’de tercih döneminin başlaması dolayısıyla Milas-Bodrum Havalimanı’nda Mobil Tercih Komisyonu kuruldu.

09082018yksmanset.jpg
Haber: Hamza Balandı

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre yaptığı açıklamada “İlimiz öğrencileri ve Türkiye’nin her yerinden turizmin başkenti Muğla’mıza gelen öğrencilerimize tercih sürecinde rehberlik etmek amacıyla psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimizden oluşan mobil tercih komisyonları aktif görev yapacak. YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sonuçlarına göre üniversite tercihlerini gerçekleştirecek öğrencilerimizin tercih süreçlerinde rehber olabilmek için müdürlüğümüzce hazırlanan video okul müdürlerimiz tarafından tüm velilerimize ulaştırılacak. Bunun yanında vatandaşlarımızın sorularına cevap vermek amacıyla müdürlüğümüz bünyesinde alanında uzman 2 psikolojik danışman ve rehber öğretmen görevlendirilmiş olup, adrese dayalı yerleştirmelerde bir yere yerleşemeyen öğrencilerimizin velileri, okul ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden destek alabildiği gibi müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan (0252) 280 48 48 telefon hattından 08.30-17.00 saatleri arasında psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimize ulaşarak bilgi alabilecekler” ifadelerine yer verdi.
Öte yandan İl Müdürü Pervin Töre, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yüksek öğretim tercihlerinde bulunacak öğrencilere danışmanlık hizmeti amacıyla kurulan Yükseköğretim Kurumları Sınavı Tercih Danışmanlığı Komisyonu'nu ziyaret etti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin