A+ A A-

 

Geçtiğimiz hafta açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarına göre; İMİ Koleji öğrencisi Cengizhan Taş, Sayısal ve Eşit Ağırlık bölümlerinde Milas 1.’si oldu. Taş, ‘Başarısızlıktan korkmayın’ diyerek sınava girecek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

07082018imimanset.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

İMİ Koleji Anadolu Lisesi öğrencisi Cengizhan Taş, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda Eşit Ağırlık ve Sayısal bölümlerinde Milas 1.’si oldu.
Başarılı öğrenci Taş, üniversite sınavına girecek öğrenciler için “Hiç bir şeyi ertelemeden vaktinde ders çalışmalarını yaparsanız, her aktiviteye vaktiniz yeter. Başarısızlıktan korkmayın ve ders çalışmanın yanında hobi olarak değerlendirilebilecek aktivitelere mutlaka yer verin. Yurt dışına çıkma olanağınız olursa da her fırsatı değerlendirin. Tanıyacağınız her kültür ufkunuzu önemli derecede artıracaktır.” diyerek tavsiyelerde bulundu.
İMİ Koleji Anadolu Lisesi yönetimi, sınavda başarılı sonuçlar elde eden öğrenciler için düzenlenen kutlamanın ardından açıklamalarda bulundu. Okul Müdürü Ersin Ayaz, “Başarıyı akademik ve kişisel alanda gelişim olarak düşündüğümüz eğitim planlamamızda, sınav sonuçlarından aldığımız yüksek başarılar eğitim sevdalısı bir kurum olarak çıktığımız yolda doğru adımlar attığımızı göstermekte ve motivasyonumuzu artırmaktadır.” dedi.
Ayaz, “Öğrencilerimiz arasında en yüksek puan ve sıralamaya sahip olan öğrencimiz Cengizhan Taş; EA puan türünde Türkiye 320.si, sayısal puan türünde Türkiye 771.si olarak kendi geleceğine yönelik çok başarılı bir adım atmış, okulunu, ailesini ve tüm Milas halkını gururlandırmıştır.” ifadelerini kullandı.
İMİ Koleji’nin kuruluşundan bugüne dek Milas’ta 12. sınıflar düzeyinde, bireysel ve ortalama puanlar bazında zirvede olduğunu belirten Ayaz, “2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına 34 sayısal, 15 eşit ağırlık öğrencimiz ile başladık. Sınava hazırlık sürecinin doğal senaryosu olarak zaman zaman yorgunlukları olduğunda toplu kahvaltılar ve gece sineması gibi etkinliklerle onların sınav stresinden biraz olsun uzaklaşmalarını sağladık.” dedi.
Ayaz sözlerini, “Bireysel ve kitlesel anlamda aldığımız sonuçlardan dolayı tüm öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. 12.sınıflar arasında ilçede 1., 4., 5. ve 8.’lik sıralarını alarak, ilk on sıralamadan dördünü bizim öğrencilerimiz oluşturmaktadır. Bu önemli başarıda emeği geçen öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bize güvenen, her zaman bizim yanımızda olan velilerimize teşekkür ediyoruz. Her kademeden aldığımız öğrencilerimizi, yabancı dil ağırlıklı eğitim alarak ve bir üst öğrenim basamağına hazır olacak şekilde güzel başarılara imza atarak mezun etmeyi hedefliyoruz. Projemizde var olan idari bina ve konferans salonu yapımı sürmekte olup tamamlanmasının ardından kapalı yüzme havuzunu da içinde bulunduran iki katlı spor salonumuzun yapımına başlanacaktır. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına hazırız. 13 Ağustos 2018 Pazartesi günü öğretmenlerimiz için hizmet içi eğitim dönemini, 27 Ağustos Pazartesi gününden itibaren de 8., 12. ve lise hazırlık sınıflarımızın derslerini başlatıyoruz.” diyerek sonlandırdı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin