A+ A A-

 

Milas Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı olağan genel kurulunda önemli gündem maddeleri meclise sunulacak. Gündem maddelerinin birinde ise Milas’ın Meşelik Mahallesi’nden ayrılmak isteyen; Kuyucak ve Doktorlar Sitesi Mevkisi’nde yaşayan vatandaşların yeni bir mahalle kurma talebi görüşülecek.

06082018meclis_f4e0b.gif
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas Belediye Meclisi’nin 2018 yılının ağustos ayı olağan genel kurulunda 15 madde karara bağlanacak. Bugün saat 14.00’te Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşecek olan mecliste gündem maddeleri bir hayli yoğun geçecek.
1 MİLYON 650 BİN LİRALIK KREDİ OYLANACAK
Milas Belediyesi ağustos ayı olağan genel kurulunda Milas Belediyesi’nin hizmetlerinde kullanılması amacıyla 1 milyon 650 bin liralık kredi kullanılması hakkında karar çıkacak. Karar meclisten geçerse, milyonlarca liralık borcu bulunan Milas Belediyesi, ek kredi kullanımı yaparak yeniden borçlanacak.
Geçtiğimiz nisan ayında ‘Halkla Hesaplaşma Günü’ kapsamında yaptığı açıklamada, Milas Belediyesinin nisan ayında toplam borcu 99 milyon lira civarında olduğunu belirten Muhammet Tokat, “2015’te ise borç miktarımız 74 milyon liraydı. Bu 99 milyon borcun takriben 66 milyon lirası, kapatılan belde belediyelerinden gelen borçlardır ve yapılandırmayla ödenmektedir.” demişti. Tokat büyükşehir yasası ile birlikte gelirlerinin düştüğünü belirterek, “Milas Belediyesi ekonomik olarak tarihin en dibini görmüştür. Bu bir diptir. Bu bir yakınma değildir, bu 5 yıllık geçiş sürecinin realitesidir.” ifadelerini kullanmıştı.
MAHALLE SAYISI 133’E ÇIKABİLİR
Milas Belediye Meclisi ağustos ayı meclis gündeminin en dikkat çeken maddelerden diğeri ise ikinci maddesi oldu. Milas-Bodrum Karayolu’nun ikiye böldüğü Meşelik Mahallesi’nde bulunan Kuyucak Mevkisi ve Doktorlar Sitesi Mevkisi’nde yaşayan vatandaşlar, Meşelik Mahallesi’nden ayrılarak yeni bir mahalle kurulmasını talep etti. Bu talebe istinaden belediye meclisinde oylanacak karar kabul edilirse, Kuyucak Mevkisi ve Doktorlar Sitesi Mevkisi birleştirilerek yeni bir mahalle kurulacak. Muğla’nın en fazla mahallesine ve yüzölçümüne sahip olan Milas’ta kurulacak mahalle ile birlikte bu sayı 133’e çıkacak.
Genellikle tatilcileri ağırlayan mevkilerin yaklaşık 200 nüfusu bulunduğu öğrenildi.
MELİH CEVDET ANDAY ÖDÜLÜ 3 BİN LİRA
Melih Cevdet Anday’ı yapıtları ile yaşatmak, yaşamının bir bölümünü geçirdiği Milas’ı tanıtmak amacıyla bu yıl şiir türünde yapılan yarışmada kazanana 3 bin lira ödül verilmesi mecliste karara bağlanacak. Ocak ayında yapılan Belediye Meclisinde 2018 yılı içerisinde yarışma şeklinde yapılmasına karar verilen 13. Cevdet Anday Şiir Günleri Ve Kültür Şenliği Etkinliğinde şartname gereği ödül almaya hak kazanan kişiye verilecek ödül sehven belirlenmediğinden ödül miktarının Özel Kalem Müdürlüğünün yazısında belirtilerek 3.000,00 TL olarak belirlenmesi talebi görüşülecek.
Belediye meclisinde görüşülecek diğer konular şöyle:
Nail Demir’in; Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz Küçükdibekdere Mahallesi 195 parselde kayıtlı arsa vasıflı taşınmazın içerisinde bulunan 60 m2 lik evi 7143 sayılı Kanunun 16. Maddesi gereğince 06/06/2018 tarih 30443 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul Ve Esasların 7. Maddesinin 4. Fıkrasına istinaden satın alma talebinin görüşülmesi, (Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü)
Fabay Tur.Yat.İnş.İm.A.Ş. nin; İlçemiz Boğaziçi Mahallesinde Turkuaz Sitesi güneybatısında kalan ve imar planında park alanı olarak belirlenen alanda site sakinleri tarafından kullanılmak üzere kamuya açık bila bedelle 4465m2 lik park düzenlemesi yapma talebinin görüşülmesi, (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)
Soner Sevgen’in; İlçemiz Menteş Mahallesi Dipsarnıç Mevkii Sokak No:79 adresinde (1041 parsel) bulunan yerin İçkili Yerler Bölgesine alınması talebinin görüşülmesi; (Ruhsat Ve Denetim Müdürlüğü)
Ömer Çakıl’ın; İlçemiz Güllük Mahallesi Manastır Caddesi No: 1 adresinde bulunan yerin İçkili Yerler Bölgesine alınması talebinin görüşülmesi, (Ruhsat Ve Denetim Müdürlüğü)
Özgen Yıldız’ın İlçemiz Şevketiye Mahallesi Menteş Köy Yolu Üzeri Bulvarı No:116/1 adresinde Midillli Kahvaltı, Mangal ve Restaurant faaliyetinde bulunan işyerinin umuma açık alkollü içki satışı yapmak için adı gecen yerin İçkili Yerler Bölgesine alınması talebinin görüşülmesi, (Ruhsat Ve Denetim Müdürlüğü)
- İmar Komisyon Raporlarının görüşülmesi;
Gülsüm Öz’ün; İlçemiz Selimiye Mahallesi 177 Ada 28 ve 38 parsellerinin içerisinden geçen imar yolunun kamulaştırılmasını veya 3194 Sayılı İmar kanunun 18 nci madde uygulaması yapılması ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi,
Erol Sezgin’in; İlçemiz Beçin Mahallesi 2069 parsel nolu taşınmazın yol cephesinde imar yolunda kalan parselin kamulaştırma talebi ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi,
İlçemiz Burgaz Mahallesi 78 Ada 77 parsel ile ilgili 1/1000 Ölçekli imar plan değişikliği talebi ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi,
Ferda Akveren’in; İlçemiz Kıyıkışlacık Mahallesi 445 Ada 1 parselde zeytinlik vasıflı 35.195,31 m2 yüzölçümlü taşınmazda bulunan 238,36 m2 hissesinin kamulaştırma talebi ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi,
Kuantum Gayrimenkul Yat.İnş.San.veTic.A.Ş.’nin; İlçemiz Kazıklıbucak Mahallesi Kuantum Gay.Yat.İnş.San.ve Tic.A.Ş. adına kayıtlı 109 Ada 84 parsel nolu parsel önünde kalan yeşil alana çizilen peyzaj projesinde Belediye İmar Komisyonu ve Belediye Meclisince tespit edilen eksikliklerin düzeltilerek yeniden çizilen peyzaj projesinin incelenerek gerekli izinlerin verilmesi talebi hazırlanan İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi,
İlçemiz Dörttepe Mahallesi 377 ada 24 parselde kayıtlı bulunan ve imar planında konut alanında kalan taşınmaz üzerine Planlı Alanlar Yönetmeliğinin 19’ncu maddesinin (f) fıkrasının 1. bendine göre 56 daire ve yol cephesine 5 adet dükkan yaptırma talebi ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi,
Bülent Baylav’ın, İlçemiz Boğaziçi Mahallesi tapunun 192 Ada 1 parsel ile 200 Ada 1 parsel arasında kalan park alanına büfe koyma talebi ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin