A+ A A-

 

“Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanı olması eğitime yeni bir nefes oldu” diyen Lider Eğitimci Yazarlar Derneği Genel Başkanı Sedat Değer, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un eğitimci ve yenilikçi olması ile ön plana çıktığını ve daha şimdiden eğitim camiası tarafından memnuniyetle karşılandığını ifade etti.

120718egitimnefes.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Milas’ta öğretmenlik yapan Lider Eğitimci Yazarlar Derneği Genel Başkanı Sedat Değer, eğitimcilerin sorunlarını gündeme getirerek çözüm önerileri sunmakla birlikte eğitim camiasının da nabzını yakından tutan isimlerin başında geliyor. Yeni sistemin ilk Milli Eğitim Bakanı olarak göreve başlayan Prof. Dr. Ziya Selçuk’un eğitimciler tarafından memnuniyetle karşılandığını ifade eden Başkan Değer, gazetemize yaptığı açıklamada önemli değerlendirmelerde bulundu.
Yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk için “Hani derler ya kul istedi bir göz Allah verdi iki göz. Zira eğitimciler Milli Eğitimin başına eğitim kökenli birini istiyordu. Bırakın eğitimin başına eğitimci birinin gelmesini bizzat ‘eğitimci yetiştiren eğitimci’ Milli Eğitim Bakanı oldu.” diyerek izlenimlerini paylaşan Başkan Değer, “Alanında etkin ve yetkin eğitimin içinde olan yani bizzat işin mutfağında olan bir eğitimci Prof. Dr. Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanımız oldu. Hepimiz için hayırlı olsun.” dedi.
“EĞİTİMCİ BAKAN İSTİYORUZ” SÖYLEMİ GERÇEK OLDU
“Yıllardır eğitim ve işleyişi hakkında yüzlerce makale ve yazı kaleme almış bir eğitimci olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki eğitimcilerin her zaman dile getirdiği ‘eğitimci bakan istiyoruz’ söylemleri tam da on ikiden olacak şekilde yerini buldu.” diye konuşarak eğitim camiasının istediği bakan tanımına en uygun ismin bakanlığa getirildiğini belirten Değer, Milli Eğitim Bakanlığının başına işin mutfağından gelen birinin bakan olmasını değerli ve önemli bulduğunu söyledi.
Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Başkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından eğitimci Prof. Dr. Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanlığının başına getirilmesinin, eğitim camiasına bir nefes olabileceğine inandığını söyleyen Değer, oluşan algının bir nevi ister istemez bakanın üstlenmiş olduğu omzundaki yükü iki katına da çıkardığına vurgu yaptı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bir eğitim duayeni olduğuna dikkat çeken Değer, “Beklentilerin fazlasını yerine getireceğinden şüphe duymadığımız Ziya Selçuk beyin özellikle hem eğitim fakültesinde eğitimler vermesi ve bir çok yeniliklere imza ataması bakımından hem de bir dönem Milli Eğitim Bakanlığında Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı yapmış olması eğitim camiasına bir uyum süreci yaşamadan, yabancılık çekmeden direk icraatlarına geçme fırsatını ve dolayısıyla bakanlığın hafızasının başa dönmesinin de önüne geçilmiş oldu çok şükür. Başarı için eğitim için hayatını adayan hocaların hocası Prof. Dr. Ziya Selçuk’un Bakanlığında, Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir ışık yeni bir nefes oldu algısı hakim… Buna ben de katılıyorum. Yerinde sayan eğitim ve eğitim camiasında kıpırdanmalara sebep oldu. İnşallah ecdadımız zamanında ilmin ve bilimin merkezi olan bu topraklarımızda eğitimde yeniden bir dirilişe şahit oluruz. Prof. Dr. Ziya Selçuk’un bakanlığının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum.’” diyerek Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’a yeni görevinde başarılar diledi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin