A+ A A-

 

Milas Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, dün saat 10.00’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

070718meclis.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, dün saat 10.00’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda düzenlendi.
10 ana ve 1 ek gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıya, raporlu olan Mehmet Öztaş ve mazeret bildiren Murat Yazar katılmadı.
Toplantı gündemin 1.maddesi olan açılış ve yoklamayla başladı.
Gündemin 2. maddesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne ve Müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyet gösteren Cenaze ve Defin Hizmetleri ve Geçici Hayvan Barınağındaki çalışmalarımızın yürütülmesi için 6 adet taşıt kiralaması yapılması için (1 Engelli nakil aracı, 2 adet açık kasa kamyonet, 3 pick up) 01/09/2018-31/08/2019 tarihlerini kapsayan 1 (bir) yıllık süreyle 5393 sayılı Yasanın 67’nci maddesi gereğince yıllara yaygın ihale yapılabileceğinden araç kiralama hizmet alım işi ihalesinin yapılması talebi ( Sağlık İşleri Müdürlüğü) oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 3. maddesi ise Milas Dibekdere Mahallesi mülkiyeti Muğla Büyükşehir Belediyesine ait 318 parsel nolu taşınmaz 10/12/2015 tarih 2015/458 sayılı Muğla Büyükşehir Belediye Meclis kararı ile “Muhtarlık, Aile Sağlık Merkezi, Kahvehane ve Toplu Merasimlerin yapılacağı” inşa edilmek üzere 10 yıl süre ile Belediyemize tahsis olunmuş olup, adı geçen taşınmaz içinde bulunan metruk kahvehaneyi Hasan Akdeniz 10 yıl süre ile kiralama talebinde bulunulmuş olup kalan tahsis süresi kadar kiralama yapılıp yapılamayacağı talebinin,(Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü) taşınmazın tahsis süresi bitinceye kadar kiralama yapılması gereğiyle oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 4. maddesi, Gülsüm Öz’ün; İlçemiz Selimiye Mahallesi 177 Ada 28 ve 38 parsellerinin içerisinden geçen imar yolunun kamulaştırılmasını ve 3194 Sayılı İmar kanunun 18’nci madde uygulaması yapılması talebinin ( Emlak ve İstimlak Müdürlüğü) İmar komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 5. maddesi, Erol Sezgin’in; Milas Beçin Mahallesi 2069 parsel nolu taşınmazın yol cephesinde imar yolunda kalan parselin kamulaştırma talebinin (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü) İmar komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 6. maddesi, Milas Burgaz Mahallesi 78 Ada 77 parsel ile ilgili 1/1000 Ölçekli imar plan değişikliği talebinin (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü) İmar komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 7. maddesi Mülga Bafa Belediyesinin 07/11/2013 tarih 2013/29 sayılı Meclis Kararı ile Hazineye ait 17 adet taşınmazın Tapu Devir İşlemleri ile ilgili Muğla 2’nci İdare Mahkemesinin 2018/120 E. 2018/845 K. Sayılı kararı gereği 131 parsel ile ilgili düzeltme yapılması talebinin, dava açıp ve davayı kazandığı için (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü) düzeltme yapılması oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 8. maddesi Ferda Akveren’in; Milas Kıyıkışlacık Mahallesi 445 Ada 1 parselde zeytinlik vasıflı 35.195,31 m2 yüzölçümlü taşınmazda bulunan 238,36 m2 hissesinin kamulaştırma talebinin ( Emlak ve İstimlak Müdürlüğü) İmar komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 9. maddesi Kuantum Gayrimenkul Yat.İnş.San.veTic.A.Ş.’nin; İlçemiz Kazıklıbucak Mahallesi Kuantum Gay.Yat.İnş.San.ve Tic.A.Ş. adına kayıtlı 109 Ada 84 parsel nolu parsel önünde kalan yeşil alana çizilen peyzaj projesinde Belediye İmar Komisyonu ve Belediye Meclisince tespit edilen eksikliklerin düzeltilerek yeniden çizilen peyzaj projesinin incelenerek gerekli izinlerin verilmesi talebinin (Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü) İmar komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 10. maddesi olan İmar Komisyon Raporlarından 1. Madde olan Rıza GÜMÜŞ’ün; Milas Firuzpaşa Mahallesi’nde 127 Ada 1 parselde kayıtlı taşınmazının imar yolunda kaldığından kamulaştırılması talebi ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun, İşlem talebinin reddine oy birliği ile karar verildi.
İmar Komisyon Raporlarından 2. madde ise İlçemiz Dörttepe Mahallesi 377 ada 24 parselde kayıtlı bulunan ve imar planında konut alanında kalan taşınmaz üzerine Planlı Alanlar Yönetmeliğinin 19’ncu maddesinin (f) fıkrasının 1’nci bendine göre 56 daire ve yol cephesine 5 adet dükkân yaptırma talebi ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun, İmar revizyonu yapılması gerektiği için ek süre talebi oy birliği ile kabul edildi.
2018 Temmuz Ayı Ek Gündemde ise, Bülent Baylav’ın İlçemiz Boğaziçi Mahallesi tapunun 192 Ada 1 parsel ile 200 Ada 1 parsel arasında kalan park alanına büfe koyma talebinin (Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü) İmar komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.
Temmuz ayı meclis toplantısı öneri ve dileklerin dinlenmesinin ardından son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin