A+ A A-

 

Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Spor Lisesi’ne girmek isteyen öğrenciler, gerçekleştirilen yetenek sınavında ter döktü.

040718yeteneksinavi_bd1b3.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Spor Lisesi’ne girmek isteyen öğrenciler, gerçekleştirilen yetenek sınavında ter döktü. Milas Şehir Stadyumu’nda ve Milas Gençlik Hizmetleri Spor Salonu’nda 2 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştirilen yetenek sınavına, 57 öğrenci katıldı.
Yetenek sınavını kazanmak için ter döken öğrenciler, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Spor Lisesi’nde okumak için zorlu sınav verdiler.
Yetenek sınavında; Milas Şehit Murat İnci İmam Hatip Spor Lisesi Okul Müdürü Ercan Çatak’ın komisyon başkanlığını yaptığı yetenek sınavında, parkurda belirlenen farkı etaplarda öğrenciler sportif yeteneklerini sergiledi. Yetenek sınavının ilk etabında öğrenciler, sabah saatlerinde gerçekleştirilen parkur etaplarının ardından bu kez aynı gün akşamüstü Milas Şehir Stadyumu’nda Bin 200 metre koştu.
18 TEMMUZ SON BAŞVURU TARİHİ
Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ercan Çatak, gerçekleştirilen ilk tur yetenek sınavının ardından şunları ifade etti: “2018-2019 eğitim ve öğretim sezonunda ilk kez erkek öğrencilerle eğitime başlayacak olan Şehit Murat İnci İmam Hatip Spor Lisesi’nin ilk tur yetenek sınavını gerçekleştirdik. Sınav sonuçları 6 Temmuz Cuma günü açıklanacak. Yetenek sınavına, toplamda 57 öğrenci katıldı. Bu yıl spor okuluna 60 öğrenci alacağız. İlk etap yetenek sınavları tamamlandı, ikinci etap sınavı 18 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek. Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Spor Lisesi’ne girmek isteyen ve ilk etap başvurusunu yapmamış olan öğrencilerimiz üzülmesinler, 18 Temmuz’a kadar başvurusunu yapabilir. Milas’ta ilk kez bir spor lisesi kapılarını öğrencilere açacak. Şehit Murat İnci İmam Hatip Spor Lisesi, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı Eylül ayında spor yetenekleri olan öğrencilerle ilk kez eğitime başlayacak. Okula girmek isteyen öğrencilerimizin, kurallara uygun şekilde yetenek sınavına gelmeleri tavsiyesinde bulunuyoruz.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin