A+ A A-

 

Sivas’ta 2 Temmuz 1993 yılında meydana gelen saldırıda hayatını kaybeden 33 aydın ve 2 otel çalışanı, Milas ve Güllük’te düzenlenen etkinliklerle anıldı.

040718olummadimak.jpg
Haber: Hamza Balandı
Sivas’ta bulunan Madımak Oteli’ne 2 Temmuz 1993’te gerçekleşen saldırıda yanarak ve dumandan etkilenerek hayatını kaybeden 33 yazar, şair, fikir insanı ve 2 otel görevlisi; geçtiğimiz pazartesi günü Milas’ta ve Güllük Mahallesi’nde yapılan etkinliklerle anıldı.
Düzenlenen etkinliklere, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas Belediye Başkan Yardımcıları Faik Karagöz ve Zeynep Çınar; Eğitim-Sen Milas Temsilciliği ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Milaslı vatandaşlar, Madımak Olaylarını hatırlamak ve katledilen 33 aydını anmak için Atatürk Kültür Merkezi’nde (Amfi Tiyatro) bir araya geldi. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) tarafından yapılan anma etkinliğinde sahne önüne, saldırıda hayatını kaybeden 33 şair ve yazarın fotoğrafları ve karanfiller konuldu. Gece boyunca birçok türkü ve şiir seslendirildi.
Milas’ta bir başka anma etkinliği ise Güllük Mahallesi’nde gerçekleşti. Güllük Alevi Kültür Derneği’nde bir araya gelen Aleviler, yaşamını yitiren 33 yazar ve şairi andı. Anma etkinliğinde konuşan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, katledilen 33 aydını saygıyla andıklarını belirtti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin