A+ A A-

Hayıtlı, Sodra ve Güllük Haziran’da teslim edilecek

Milas’ta üç ayrı mahalleye okul binası yaptırılıyor. İlkokul ve Ortaokul olarak kullanılacak okullarda yaklaşık 1300 öğrenci eğitim öğretim görecek. Her üç okul da Haziran ayı içerisinde tamamlanacak.

21022020hazirandateslimedilecekler.jpg

Muğla’yı Özkan temsil edecek

2020 - 2021 İl Av Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi. Komisyonda, Merkez Av Komisyonu’nda Muğla’yı Milas Avcılar Derneği Başkanı Mustafa Özkan’ın temsil etmesine karar verildi.

21022020muglayiozkantemsiledecek.jpg

2023 Ahmet Yesevi Gençlik ve Eğitim Kursu Başlıyor

Milas Ülkü Ocakları tarafından eğitim çalışmaları kapsamında toplamda sekiz konu başlığı ile sekiz hafta sürecek olan 2023 Ahmet Yesevi Gençlik ve Eğitim Kursu açılıyor. Eğitim kursuları alanlarında uzman müdür ve öğretmenler tarafından verilecek. Son başvuru tarihi 25 Şubat.

1.jpg

Yaren Gecesi renkli görüntülere sahne oldu

FBKM 16. yıl etkinlikleri kapsamında Fethiye Belediyesi, Fethiye ve Seydikemer Yörük Türkmen Dernekleri işbirliğiyle düzenlenen Yaren Gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğe Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği ile Milas Yörük Obaları Kültür Derneği üyeleri de katıldı.

21022020yarengececsirenkligoruntuleresahneoldu.jpg

Bal aromalı şurup yasaklandı

Türkiye Arı Yetiştiricileri Birliği’nin 15 yıldır mücadelesini verdiği ‘bal aromalı şurup’ satışı, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bugün itibariyle yasaklandı.

19022020balaromalisurup.jpg

“Çocuklarımızdaki girişimcilik ruhunu da maalesef kaybediyorlar”

Başarı Anahtarı Mesleki Sınav ve Belgelendirme kuruluşu tarafından koordine edilen ve mesleki yeterlilik belgesi sınavları öncesinde açılacak olan mesleki belgelendirme programları içinde yer alan güzellik ve saç bakım hizmetleri alanında bulunan güzellik uzmanlığı cilt bakımı ve epilasyon programı için bu yıl personellerini belgelendirecek ve uygulama alanı olarak yer alan salon işletmecileri ile buluşma gerçekleşti.

13012020cocuklarimizdakigirisimcilikruhunuda.jpg

Ürün bazlı gıda denetim seferberliği

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatları ile 81 il ve ilçede eşzamanlı olarak ve 6 gün sürecek gıda denetim seferberliği Muğla’da da başladı. Denetimler kapsamında Milas’ta da çalışma yapılıyor.

19022020urunbazligidadenetimi.jpg

Milas çöplüğünden 207 bin 720 kilovat elektrik üretildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama tesislerine kurduğu biokütle enerji tesisleri ile bugüne kadar 32 milyon 217 bin kilovat elektrik üretti. Milas’taki tesiste üretilen elektrik miktarı ise 207 bin 720 kilovat oldu.

20022020milascoplugundenelektrik.jpg

Projeler için imzalar atıldı

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklenmeye hak kazanan “AutoCAD Eğitimi” ve “Özel Bireylerde Cinsel Eğitimi” protokolleri imzalandı.

20022020projelericinimzalaratildi.jpg

Uyuşturucu, silah ve para ele geçirildi

Milas’ta uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilen bir kişi düzenlenen operasyon ile gözaltına alındı. Şahsın ikametinde uyuşturucu madde ve silahlar bulundu.

20022020uyusturucusilahvepara_fdd2d.jpg

Prof. Dr. Baldıran: “Kazı evi problemimiz var”

İASOS Kazı Başkanı Selçuk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asuman Baldıran Milas Belediye Başkan Vekili Mustafa Özgülergil’i makamında ziyaret ederek İASOS antik kentinde yürütülen arkeolojik kazılar hakkında bilgi aktardı. Ziyarette Milas Belediyesi KUDEB sorumlusu Arkeolog İ. Ernur Öztekin de hazır bulundu.

19022020kazieviproblemimizvar.jpg

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin