A+ A A-

Katı Atık Depolama Tesisi açılıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 milyon 137 bin liralık yatırımla Milas’ta yapımı tamamlanan Katı Atık Depolama Tesisi’nin açılışı 27 Temmuz’da gerçekleşti.

230718katiatik.jpg

Milas’a sivrisinek istilası!

Aşırı sıcak havalar, sivrisineklerin artarak yayılmasına neden oldu. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ilaçlamalar yetersiz kalınca, Milaslı vatandaşlar duruma isyan etti.

210718sivrisinek.jpg

Sürücüler ‘yoldan’ memnun…

Milas-Bodrum karayolunda, yaklaşık 2 hafta boyunca süren yol çalışmaları sona erdi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından kullanıma açılan yol, sürücüleri memnun etti.

230718surucuyol.jpg

Motosiklet sürücüsü yaralandı

Milas’ın İsmetpaşa Mahallesi’nde dün meydana gelen trafik kazasında, kamyonet ile motosikletin çarpışması sonucunda motosiklet sürücüsü yaralandı.

200718bademlikcaddesikaza_10d98.jpg

Milas Ziraat Odası Tarla Günü etkinliği düzenledi

Milas’taki çiftçileri ziraat mühendisleriyle birlikte tarlalarında ziyaret ederek Tarla Günü etkinliği düzenleyen Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, ilçedeki tarımsal üretimin artması ve üretimin kaliteli olması için oda olarak her zaman çiftçilerin yanlarında olduklarını söyledi.

210718beyazaltin_e1ad2.jpg

Yatağan Termik Santrali’nde facia

Yatağan Termik Santrali’nde dün saat 10.00 sıralarında meydana gelen iş kazasında 40 metrelik bant sisteminin çökmesi sonucu 10 kişi yaralandı, enkaz altında kalan 2 kişi için kurtarma çalışması başlatıldı.

19072018gocuk_51818.jpg

Ağır yaralı minik Gordeı İzmir'e sevk edildi

Milas-Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde meydana gelen kazada, cam korkulukların sonundaki aralıktan 9 metrelik boşluğa düşen Rus uyruklu 18 aylık bebek yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Ailesinin Türk doktorlara emanet ettiği bebek, ameliyatın ardından tam donanımlı ambulansla Ege Üniversitesi’ne sevk edildi.

18072018rusbebekmanset_18c19.jpg

Özel öğrenciler resimlerini satışa çıkardı

Milas’ın çeşitli okullarından 50 özel öğrenci, nisan ayında doğayla iç içe yaptıkları resimleri, okullarının eksikliklerini gidermek için Bodrum’da satışa çıkardı.

210718ozelogrenci_5fcb9.jpg

Korsana karşı mücadele sürüyor

Birçok kurum, birlik ve oda tarafından kurulan Taşıma ve Denetim Komisyonu, Milas-Bodrum Havalimanı’nda yetki belgesi olmadan yolcu taşımacılığı yapan araç denetimleri gerçekleştirdi.

200718korsanmucadele.jpg

Trafodan çıkan duman korkuttu

Milas’ın Hacı İlyas Mahallesi’nde bulunan bir trafodan geçtiğimiz cuma günü saat 17.00 sıralarında dumanlar yükseldi.

210718trafoyangin_82c56.jpg

Beçin’de yangın çıktı

Milas’a bağlı Beçin Mahallesi’nde bulunan bir zeytinlik alanda yangın çıktı. Ekipler, yangının rüzgarın etkisiyle ormana sıçramaması için yoğun çaba sarf etti.

19072018yangin_8a4c8.jpg

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin