A+ A A-

Şoförlere ‘öfke kontrolü’ eğitimi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı işbirliğinde, Milaslı şoförlere yönelik hizmet ve öfke kontrolü eğitimi verildi.

201117sofor_57343.jpg

Milas’tan Hakkari’ye sürpriz ziyaret

Uzun süre boyunca, Milas ve Bodrum’da görev yapan ve ardından Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan Haluk Baş’a Milaslılar sürpriz ziyaret gerçekleştirdi.

211117ziyaret_0d579.jpg

Tapu Müdürlüğü’ne 5 memur atandı

Bir süredir personel eksikliği nedeniyle intikal işlemlerinde yoğunluk yaşanan Milas Tapu Müdürlüğü’ne 5 yeni memur ataması yapıldı. İntikal işlemlerini yürüten personel sayısı da 2’den 3’e çıkarıldı.

201117tapu.jpg

Minik öğrencilere trafik eğitimi verildi

Milas İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Timince, Karacahisar İlkokulundaki öğrencilere ‘Trafik Semineri’ verildi.

211117trafik_235c7.jpg

Erken hasat çağrısı karşılık buldu

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi’nin, yeni hasat sezonu öncesinde zeytinyağı fabrikalarına yaptığı ziyaretler sırasında zeytinde erken hasat söyleminin tuttuğu görüldü. Zeytinyağının kalitesinin arttırılması amacıyla bu yıl daha yaygın bir şekilde erken hasat ve soğuk sıkım yönteminin uygulanacağı belirlendi.

181117hasat_672b3.jpg

Demokratik seçim…

Milas’ta okul temsilcisi öğrenciler, ilçe temsilcisi olabilmek için sandığa koştu. En çok oyu alan 3 öğrenci, Muğla Öğrenci Meclisi’ne seçildi. Öğrenciler vaatlerini anlattı, oyu kaptı.

181117demokrasi_4e05a.jpg

Kültür balığında ihracat rekoru kırıldı

Kültür balıkçılığının öncü temsilcilerinden Kılıç Deniz’in Başkan Vekili İhsan Bozan, kültür balığı ihracatının 1 milyar dolara yaklaştığını söyledi. Bozan, kültür üretiminin sadece balıkta değil birçok üründe geçerli olduğunu kaydetti.

201117rekor_cab31.jpg

Öğretmenler Günü’ne özel proje…

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel olarak ülkemizde ilk kez yapılacak olan “Hediyem 81 ildeki 81 öğretmenine” projesi kapsamında, paydaşlarla birlikte imzalanan protokolle birlikte ülkenin her bir yanındaki öğretmenlere Milas’ın simgesi haline gelen özel hediyeler gönderilecek.

171117ogretmen_86a17.jpg

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin