A+ A A-

Çiftçinin emeği kül oldu!

Milas’a bağlı İçmeler Mahallesi’nde, sigara izmaritinden çıkan yangın çiftçinin bir yıllık emeğini kül etti. Geç saatlere kadar süren yangın, ekiplerin müdahalesiyle güçlükle söndürülebildi.

240518saman_194b7.jpg

“Çakmak gazı tek seferde ölüme neden olabiliyor"

Uyuşturucu kullanım yaşı gittikçe düşerken; bu maddelerin yanı sıra bali, çakmak gazı gibi başka tehlikeli maddeler de gençler arasında yaygın biçimde kullanılıyor. Milas’ta geçtiğimiz günlerde bir liseli genç, çakmak gazı ve bali kullandığı sırada yaşamını yitirmişti. Yaşanan olayın ardından uzmanlar çakmak gazı ve bali hakkında uyarılarda bulundu.

230518cakmakgazslider_91328.jpg

26 genç çiftçi hibe desteği alacak

Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, büyükbaş sığır yetiştiriciliği projeleriyle hibe alan genç çiftçilere hayvan dağıtımına devam ediyor. Öte yandan 2018 yılı içerisinde Genç Çiftçi Projesi kapsamında ilçedeki 26 genç çiftçiye çeşitli alanlarda hibe verilecek.

250518ciftci_9e614.jpg

Kırsalda çalışmalar devam ediyor

Milas Belediyesine bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kırsal mahallelerde başlattığı yol yapım ve parke taşı döşeme çalışmalarını sürdürüyor.

260518kirsal.jpg

Bilim dolu fuar…

Milas Dr. Mete Ersoy Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte yapmış oldukları 20 projeyi bu yıl düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkardı.

230518bilim.jpg

Minik izcilerden ziyaret

Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor İzci Kulübü’nün minik öğrencileri, Milas Belediyesini ziyaret etti.

260518minikizci.jpg

Tekerlekli sandalyesine kavuştu

Milas’ta yaşayan bedensel ve zihinsel engelli genç, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ekiplerinin ramazan ziyareti sayesinde tekerlekli sandalyesine kavuştu.

230518tekerleklisandalye.jpg

Balık ölümlerinde bilanço büyüyor

Aydın ile Milas sınırları arasında kalan Büyük Menderes Deltası Milli Parkı sınırları içinden geçen tahliye kanalında, geçtiğimiz pazartesi günü başlayan balık ölümlerinde artış yaşanıyor. EKODOSD, balık ölümlerine neden olan sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu.

250518balikolum.jpg

Milaslılar fener alayında buluştu

Milas’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen Fener Alayı yürüyüşünde tam anlamıyla coşku yaşandı.

210518feneralayi_5ff29.jpg

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin