A+ A A-

CHP’de Eğilim Yoklaması tamamlandı

CHP Milas İlçe Başkanlığı Belediye Meclis Üyesi Adaylığı Eğilim Yoklaması, ilçe genelinde 5 noktada kurulan toplam 18 sandıkla gerçekleştirildi. Eğilim yoklamasına yoğun ilgi gösteren CHP’li üyeler, oy kullanarak CHP Milas Belediye Meclis Üyesi Adaylarını belirledi.

20012019chpmanset_6b47e.gif

Kaymakam Arslan’dan Dekan Yağcı’ya ziyeret

Milas Kaymakamı Eren Arslan, kısa bir süre Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veterinerlik Fakültesi Dekanı olarak atanan Prof. Dr. Artay Yağcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

190119dekanyagci_8f5e6.jpg

“Zafere sayılı günler kaldı!”

AK Parti Milas İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltıda, partililer bir araya geldi. Toplantıda konuşan AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak; 2019 Yerel Seçimler sonrasında, 1 Nisan’da Milas Belediyesi’ni alacaklarını ve zafere az bir süre kaldığını söyledi.

210119zafer_486eb.jpg

“Milas'ı ilgisizlikten kurtaracağız”

AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, AK Partili üyeler ile birlikte gerçekleştirdiği Baharlı Sanayi Sitesi ziyaretinde bölgede altyapı ve çevre sorunlarının had safhaya ulaşmasıyla ilgili “Milas hizmetsizliğe kurban edildi. Milas’ta hizmet nasıl yapılır göstereceğiz’’ dedi.

210119ilgisizlikmilas_d46a4.jpg

‘Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Muğla’ya Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulacak. Öğrenciler, robotik kodlama, havacılık uzay, nanoteknoloji ve yapay zeka gibi konularda çalışmalar yapabilecek. AK Parti Muğla Milletvekilleri Demir ve Gökcan, bilime ilgi duyan gençleri Deneyap Teknoloji Atölyelerine davet etti.

180119deneyapatolye_ebcee.jpg

“Kazasız kul olmaz” Milas’ta sahne alacak

Dünyada ilk kez eğitsel standup Ceyhun Fersoy ve Zahrettin Çelik eşsiz performansıyla ‘Kazasız kul olmaz’ adlı oyun, 5 Şubat’ta Milaslı seyircilerin beğenisine sunulacak.

21011kazasizkulolmaz_38a59.jpg

Dikkat! Elektrik kesintisi yaşanacak

Yeniköy Trafo Merkezi TEİAŞ tarafından yapılacak olan bakım çalışması nedeniyle, 20 Ocak Pazar günü Milas’ın 19 mahallesinde enerji kesintisi uygulanacak.

180118elektrij_dad8f_4a147_99da5_fc506.jpg

Üniversite mezunlarına büyük destek!

Milas Çalışma ve İş Kurumu İlçe Müdürlüğü, üniversite mezunu gençlerin işe ilk adımlarını atmalarına destek veriyor. İşe İlk Adım projesi, 28 Şubat’ta son bulacak.

210119universitemezun.jpg

Milaslı doktordan sevindirici haber

Bodrum Devlet Hastanesi ve 75 Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde görev yapan Milaslı Dr. Ergün Saçar, ağır zatürre sebebiyle kaldırıldığı İzmir’deki yoğun bakımda verdiği yaşam mücadelesini kazandı.

180119doktorhaber_17f53.jpg

Okulda yöresel yemekler tanıtıldı

Milas Atatürk İlkokulu, ‘Maskotumla Şehrimi Tanıyorum’ isimli eTwinning projesi kapsamında ilçenin yöresel yemeklerini tanıttan bir etkinliğe imza attı.

210119yoreselyemek.jpg

Kırsal mahallelerde çalışmalar sürüyor

Milas Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kırsal mahallelerdeki çalışmalarına devam ediyor.

180119kirsalmahalle_b6ca0.jpg
Haber: Hamza Balandı

Milas Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kırsal mahallelerdeki çalışmalarını sürdürüyor.
Milas Belediyesi önceden köy statüsünde olan kırsal mahallelere yatırımlarına devam ediyor.
Çalışma programında yer alan 132 kırsal mahallede düzenleme ve yenileme çalışmalarını sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, söz konusu mahallelerin eksiklerini gideriyor. Ekipler Kızılcakuyu Mahallesi cami bahçesi düzenlemesi, çeşme ve köy meydanında bulunan kuyu üstüne pergole yapımı işinin hemen ardından Dereköy Mahallesi köy meydanında Atatürk rölevesi düzenleme çalışmalarını da tamamladı.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ayrıca İkizköy Karadam Mevkii sakinleri tarafından istenilen köy meydanına pergole yapım işini de tamamlayarak mahalle halkının hizmetine sundu.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yaptığı açıklamada: “Milas Belediyesi olarak bütün mahallelerimize hizmet üretmek için çalışıyoruz. Milas merkez ve taşra mahallerimize hizmet götürmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dere, İkiz, Kızılcakuyu ve diğer mahallelerimizde çalışmaları sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin