A+ A A-

İYİ Parti’de delege seçimleri yapıldı

İYİ Parti’de delege seçimleri gerçekleştirildi. 400 asil ve 100’den fazla yedek delegenin belirlendiği seçimlere katılan İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin, “Her türlü olumsuzluğa rağmen İYİ Parti kuruldu. Parti kurmak kolay değil. Yaşadıklarımız roman olur” dedi.

21012020iyipartimilastadelegesecimleriyapildi.jpg

Milas’ta nöbetçi eczane sayısı 2’ye çıkarıldı

Milas Medya olarak gündeme getirerek “Milas’ta nöbetçi eczane çilesi” başlığı ile haberleştirdiğimiz nöbetçi eczane sorunu AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir’in girişimiyle çözüme kavuşturuldu. Milas’ta eczanelerde yaşanan mağduriyet üzerine nöbetçi sayısı ikiye çıkarıldı. İki nöbetçi eczane uygulaması, yoğunluğun fazla olduğu tespit edilen Cumartesi-Pazar günleri şeklinde hayata geçirilecek.

21012020nobetcieczanesayisi2oldu.jpg

Dükkâna girişleri sakin, çıkışları yıkıcı oldu

Milas’ta bir işyerini kiralayan şahıslar, dükkân sahibiyle anlaşamayınca dükkânı boşaltmak zorunda kaldılar. Mal sahibiyle problemli bir şekilde ayrılık yaşayan şahıslar, mal sahibinin iddiasına göre dükkânı harabeye çevirdi.

20012020girislerisakincikislariyikicioldu.jpg

İtfaiye erlerinin komando eğitimi

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin eğitimi komando eğitimlerini aratmıyor. Muğla il genelinde 38 noktada, 140 araç ve 540 kişilik personelle hizmet veren itfaiye erleri, göreve komando eğitimleriyle hazırlanıyor.

21012020itfaiyeerlerininkomandoegitimi.jpg

Bağımlılıkla mücadele değerlendirme toplantısı yapıldı

Madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Muğla’da Vali Esengül Civelek başkanlığında yapıldı. Milas Kaymakamı Eren Arslan da toplantıya katılanlar arasında yer aldı.

20012020bagimliliklamucadeletoplantisi.jpg

Muğla’nın yeni avukatları yemin etti

Muğla Barosu tarafından, mesleğe yeni başlayacak avukatlar için yemin töreni düzenlendi. Törende konuşma yapan Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun, “Adalet gerçek anlamda sadece hukuk devletinde ve o devletin temeli olarak bulunur” dedi.

21012020muglaninyeniavukatariyeminetti.jpg

“Milas’a acil olarak fuar alanı yapılmalı”

Muğla Ziraat Odaları, Muğla genelinde yaşanan tarımsal sorunları ve çözüm önerilerinden oluşan dosyayı Ankara ziyareti kapsamında Muğla milletvekillerine iletti. Ziyarete katılan Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, ilçedeki sulama sorunlarını dile getirerek, sulama barajlarının yapımının hızlandırılmasını ve Milas’a acil olarak fuar alanı yapılmasını talep etti.

“Milas’a acil olarak fuar alanı yapılmalı”

“Koşulların iyileştirilmesi için adım atılmadı”

Muğla Tabipler Odası Milas Temsilciliği tarafından 2. Nolu Sağlık Ocağı önünde basın toplantısı düzenlenerek “Birinci basamak sağlık sistemi güçlendirilmeli, sevk sistemi kurulmalı, acil servislerde sadece acil hastalara hizmet verilmeli ve sağlıkta şiddet durdurulmalıdır!” gibi taleplerin içerdiği açıklama okundu.

“Koşulların iyileştirilmesi için adım atılmadı”

Gaziler yeni araçlarına kavuştu

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi üyelerine alınan yeni minibüs dernek yöneticilerine teslim edildi.

20012020gazilerimizyeniaraclarinakavustu.jpg

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin