A+ A A-

Üstün yetenekliler burada buluşacak

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ile Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün girişimleriyle ve Milli Eğitim Bakanlığının onayıyla Milas’a kazandırılan BİLSEM eğitim öğretime kapılarını açtı.

20092019ustunyetenekliler.jpg

Hasan Özgen belgeseline yoğun ilgi

Ağırlıklı olarak belgesel filmler üzerine çalışmalar yürüten, kameraman, görüntü yönetmeni, senarist ve yönetmen Milas doğumlu Hasan Özgen, oğlu Kurtuluş Özgen ile beraber çektiği “Aynı Evin Çocukları” adlı belgesel filmi gösterimi Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Sahnesinde gerçekleşti.

20092019ozgenbelgeselsunum.jpg

Halk Eğitim, usta öğreticiler alıyor

Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 2019 - 2020 eğitim öğretim döneminde açılacak olan 13 ayrı kursta görevlendirilmek üzere usta öğreticiler alınacak.

19092019halkegitimustaogretici.jpg

Muğla İl Emniyet Müdürlüğünde değişim

Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararname ile Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya Mardin’e, Hakkari Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ise Muğla’ya atandı.

20092019muglaemniyetindedegisim.jpg

Gazilerimize minnet ve saygı ile…

Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Eylül 1921 tarihinde meclisten 'Gazi' ünvanını almasının ardından her yıl 19 Eylül tarihinde kutlanan Gaziler Günü, Milas’ta gerçekleştirilen törenle kutlandı.

20092019gazilergunu.jpg

“Biz maden çıkartılmasına karşı değiliz”

Ilbıra Dağları’nda başlatılan madencilik faaliyetlerinin doğayı tahrip ettiği iddiasıyla Bafalılar tarafından oluşturulan Bafa Ilbıra Dağı Koruma Platformu üyeleri, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban ve Bafa Mahalle Muhtarı Kerim Tekin de hazır bulundu.

19092019bizmadencikarilmasina.jpg

Sel kapanı müjdesi

AK Parti Muğla Milletvekilleri ve İl Başkanlığının girişimleriyle Bodrum’da özellikle kış aylarında yaşanan su baskını görüntülerinin son bulması planlanıyor.

19092019selkapanimüjdesi.jpg

Bugün Gaziler Günü

Bugün 19 Eylül Gaziler Günü. Gün dolayısıyla ilçemizde etkinlikler düzenlenecek.

19092019bugungazilergunu.jpg

Sanat Edebiyat Günleri bugün başlıyor

Milas Belediyesi tarafından her sene geleneksel olarak düzenlenen “Sanat Edebiyat Günleri“ etkinlikleri 20 - 21 Eylül tarihleri arasında başlıyor. Bugün saat 20’de Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Salonunda başlayacak sanat edebiyat günlerinin bu yılki sempozyum konusu Milaslı ünlü besteci Zeki Duygulu.

19092019zekiduygulusempozyumubasliyor.jpg

Okullara TYP’den 714 kişi alınacak

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Toplum Yararına Program Kapsamında Muğla genelindeki okullarda 9 ay çalıştırılmak üzere 714 kişi için 8 milyon ödenek tahsis edildiğini söyledi.

19092019typdeniscialimi.jpg

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin