A+ A A-

6.6’lık deprem 7 şiddetinde hissedildi

Merkez üssü Gökova Körfezi olan deprem, Milas’ta çok şiddetli şekilde hissedildi. Art arda gelen sarsıntılarla paniğe kapılan Milaslılar, geceyi sokakta geçirdi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, depremin büyüklüğünü 6.6 olarak açıkladı. Rasathane, depremin 7 şiddetinde hissedildiğine dikkat çekti. Deprem uzmanları, artçıların 3 hafta sürebileceği uyarısında bulundu.

210717depremkorkuttu_9d9ec.jpg

Altan’dan veda ziyaretleri

Antalya’nın Alanya ilçesine tayini çıkan Milas Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ederek vedalaştı.

210717altan.jpg

‘Sarıkız’ projesi tanıtıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Milas’ın Kızılcayıkık Mahallesi’nde gerçekleştirdiği “Sarıkız” projesini görücüye çıkardı. Proje; Milas’ın kırsal değerlerini ön plana çıkararak, ilçenin tanıtımına katkı sağlamayı hedefliyor.

220717sarikiz.jpg

Görme engelliler unutuldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki Atatürk ve Halilbey Bulvarı’nda görme engelliler için hayati öneme sahip olan sarı kılavuz çizgiler unutuldu. Milas halkı tarafından eleştiri alan bulvar projesinin, tüm engelli vatandaşlara uygun hale getirilmesi bekleniyor.

200717gormeengelliler.jpg

Adli kontrol şartıyla serbest kaldılar

Milas’a bağlı Kayabükü Mahallesi’nde 1. derece sit alanında kaçak kazı yaptıkları iddiasıyla yakalanarak adliyeye sevk edilen 5 şüpheli, mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

220717serbest.jpg

Yörükler kamu kurumlarını ziyaret etti

Geçtiğimiz hafta görkemli bir şenlikle açılışını kutlayan Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, ilçedeki çeşitli kurumları ziyaret etti.

220717yoruk.jpg

Patika çilesi…

Milas’a bağlı Baharlı Mahallesi’nde yaşayan Ateş ailesi, evlerinin bulunduğu mevkide yol bulunmaması nedeniyle 4 yıldır patikayla ulaşım sağlıyor. Herhangi bir acil durum anında büyük mağduriyet yaşanacağına dikkat çeken aile bireyleri, yetkili merciler tarafından yol sorununun çözülmesini istiyor.

190717patika.jpg

Yeni hastane inşaatında işler yolunda…

İnşaat çalışmalarına son hızla devam eden Yeni Milas Devlet Hastanesi şantiye alanında, Milas Kaymakamı Eren Arslan ve beraberindekiler incelemelerde bulundu. Kaymakam Arslan, yapımı devam eden yeni hastane çalışmalarının gayet iyi gittiğini belirterek, Milas’ın nitelikli bir hastaneye kavuşacağını kaydetti.

210717insaathastane.jpg

Milas’ın verimli toprakları suyla buluşuyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından, Milas’ın münbit topraklarını suyla buluşturmak maksadıyla hayata geçirilen Milas Ovası Sulama Projesi bitme aşamasına geldi. Öte yandan yapımının tamamlanmasıyla, Milas’a yılda 5 milyon metreküp temiz içme suyu temin edilmesi planlanan ‘Milas İçme Suyu İsale Hattı ve Terfi Merkezi Uygulama Proje’ inşaatı Gümüşlük Mahallesi’nde başladı.

190717verimlitoprak.jpg

Gazete ve dergi dolandırıcılığına dikkat

Milas’ta engellilere yardım, doğaya destek gibi vaatlerle gazete satan ve kendilerini öğrenci olarak tanıtan kişiler, vatandaşların iyi niyetini kullanarak kar elde ediyor.

210717dergidolandirici.jpg

Araç kuma saplanınca yakalandılar

Milas’a bağlı Ören Mahallesi’nde yasa dışı yollarla Yunanistan’a kaçmak isteyen sığınmacı kafilesi, araç kuma saplanınca yakayı ele verdi. Milas ve Bodrum’da düzenlenen eş zamanlı göçmen kaçakçılığı operasyonlarında; 9 organizatörle birlikte toplam 117 Suriyeli sığınmacı yakalandı.

190717kum.jpg

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin