Uyarı
  • JCacheStorageFile::_filesInFolderJFolder: :delete: Yol bir klasör değil. Yol: /home/gazetemilas/public_html/cache-degisti
A+ A A-

Test numuneleri Muğla’daki laboratuvarda inceleniyor

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Sağlık Bakanlığı sistemine entegre edilen MSKÜ Eğitim Araştırma Hastanesindeki PCR cihazı aracılığı ile Muğla’daki laboratuvarda 2 gün içinde 122 numune alındığını ve Covid-19 testi yapıldığını ifade etti.

02042020testnumuneleri_34630.jpg

Milas'ta karantinadan kaçtı Denizli'de yakalandı

Koronavirüs şüphelisi Rizeli bir vatandaş Milas’ta bir yakınından yardım alarak karantinadan kaçtı. 14 gün bekleme süresini doldurmak istemeyen kişi, Güllük Limanı’ndan 75.Yıl Devlet Hastanesine sevk edildi. Buraya önceden gelmesini organize ettiği yakınının yardımıyla hastaneden uzaklaştı.

01042020_0b5e8.jpg

Bafa’da araç kuyruğu havadan görüntülendi

Korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Milas’ın Bafa Mahallesi’nde oluşturulan kontrol noktasında uzun araç kuyrukları oluştu. Bölgedeki çalışma dron ile havadan görüntülendi.

02042020arackuyruguhavadangoruntulendi.jpg

Milas Belediyesi’nden dronelu önlem

Milas Belediyesi Salı pazarında termal kameralı drone ile alışveriş yapan vatandaşların ateşini ölçerken bir yandan da uyarıcı anonslar yaptı.

31032020sali_5eceb.jpg

BİLSEM'de de maske ve siperlik üretiliyor

Milas Bilim ve Sanat Merkezi’nde de sağlık çalışanları için maske ve siperlik üretimine başlanıldı. Üretilen ürünlerin bir kısmı 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ne ve Toplum Sağlığı Merkezine teslim edildi.

02042020bilsemmaskeuretimi.jpg

Bin 250 adet hızlı tanı kiti getirildi

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, yazılı bir açıklama yaparak aralarında 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nin de yer aldığı kamu hastanelerine korona virüs tanı kitlerinin ulaştırıldığını belirterek, “Girişimlerimiz sonrasında Korana Virüsle mücadelede kullanılan ve 15 dakikada sonuç veren 1250 adet hızlı tanı kiti Muğla Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildi ve 13 ilçedeki özel ve kamu hastanelerine ulaştırıldı” dedi.

31032020hizlitanikiti1.jpg

Çalışanlar 3 grup halinde 10'ar gün yatılı olarak kalacak

Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından huzurevlerinde koronavirüs önlemleri kapsamında yatılı sisteme geçildi. Buna göre Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nün de aralarında yer aldığı kurumlarda çalışanlar 3 grup halinde 10'ar gün huzurevlerinde yatılı olarak kalacak.

02042020calisanlaryatilikalacaklar.jpg

Kaymakam Arslan’dan Korana Virüs Denetimleri

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Çin’in Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyaya yayılan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak nitelendirilen Korona Virüs (Kovid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelge kapsamında alınan önlemleri yerinde inceledi.

31032020kaymakamdandenetim.jpg

Pazarcının Etiketinde de Gündem Korona

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs salgını önlemleri kapsamında pazaryerlerine yönelik genelgesinin ardından belediyeler vasıtasıyla pazarcılar da gerekli önlemleri almaya başladı. Ancak tedbirlerin ardı arkası kesilmeyince pazarcının etiketinden koronavirüs de payını aldı.

02042020pazar_5be8e.jpg

Tedbiri elden bırakmıyorlar

Yeni tip Korona Virüs (Covid - 19) ile mücadele kapsamında Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri sahada kapsamlı olarak denetimlerine devam ediyor.

31032020tedbirieldenbirakmiyorlar.jpg

“Hep birlikte başaracağız!”

COVİD-19 salgınına karşı hep birlikte mücadele verilmesi gerektiğine dikkat çeken Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Milas Süt Birliği’nin salgın sebebiyle üreticileri ve tüketicileri korumak adına aldığı tedbirleri duyurdu.

31032020hepbirliktebasaracagiz.jpg

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin