A+ A A-

 

Milas Folklör Araştırmaları Derneği tarafından bu yıl 7.’si yapılan Kültür Festivali, geçtiğimiz pazar günü Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan gösterilerin ardından sona erdi.

120618renklifestival.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol

Kültürel değerleri yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla düzenlenen festivalde ilk gün satranç turnuvası, halk oyunları ve dans gösterileri, müzik dinletileri gibi etkinlikler yapıldı.
Festival, cuma günü saat 17.00’de anaokulu düzeyinde düzenlenen satranç turnuvası ile başladı. Herhangi bir kazananın ve derecelendirmenin olmadığı turnuvada genç sporcular doyasıya eğlendi.
Festivalin ikinci gününde ise, etkinlikler Atatürk Kültür Merkezi(Amfi Tiyatro)’nde yapıldı. Birbirinden özel gösterilerin yapıldığı gecede jimnastik ve dans gösterileri sunuldu. Festival kapsamında ilk kez düzenlenen aşık-maşuk oyunu izleyicilerden tam not aldı.
Festivalin son günü olan halk oyunları gecesinde ise vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte 7 bölge çalışması yapılarak, Türkiye’nin 7 bölgesine ait yöresel halk oyunları oynandı.
Gecede izleyicilere seslenen MİFAD Yönetim Kurulu Üyesi Emrah Mergen, “Bugüne kadar sivil toplum eliyle yapılmış en büyük organizasyonu yapmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Ramazan ayı içerisindeyiz. Allah dualarınızı ve ibadetlerinizi kabul etsin, ayrıca Kadir Gecesi’nin tüm Müslüman alemine hayırlı olmasını diliyorum. Gelecek hafta kutlayacağımız Ramazan Bayramı dolayısıyla MİFAD ailesi adına bayramınızı kutluyorum.” dedi.
Festival hazırlığı sürecinde büyük çaba gösterdiklerini belirten Mergen, “Büyük emeklerle gerçekleşiyor festivalimiz, gerçekten yoğun çalışmalarla bugüne geldik. Onlarca, yüzlerce çocuğumuz bugüne hazırlandı. Karşınıza çıkıp gösteri yapacaklar, kötü alışkanlıklardan uzak duruyorlar. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Bize gelecek açısından umut veriyor. Sizin bize verdiğiniz destekler olmasaydı burada biz bir şey yapıyor olamazdık. Hepinize sonsuz teşekkür ediyoruz.” sözlerini kullandı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin