A+ A A-

 

Milas Türk Musikisi Derneği, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda düzenledikleri 90. konserde kulakların pasını sildi.

110518konser.jpg
Haber: Hamza Balandı
Milas Türk Musikisi Derneği konseri, büyük bir ilgiyle izlendi.
Kuruluş tarihi olan 1976 yılından beri faaliyetlerini aralıksız devam ettiren Musiki Derneği şef udi bestekar Ercan Karadamlı yönetiminde çıktığı konserde Türk musikisinin bir birinden değerli 25 eserini seslendirdi.
Musiki severlerin ayakta alkışladığı muhteşem konsere TRT sanatçısı keman üstadı Mehmet Saim Karadağ damga vurdu. Karadağ, konser boyunca yaptığı keman taksimleri ile sanatseverleri kendine hayran bıraktı.
Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, siyasi parti temsilcileri, ve musiki severlerin yoğun katılım gösterdiği konserin sunuculuğunu Şükrü Demirkol üstlendi.
Konserde Türk Musikisine ait 25 güzel eser dernek üyelerince koro ve solo olarak seslendirildi. Salonu dolduran sanat severler tarafından ayakta alkışlanan konserin sonunda kısa bir konuşma yapan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz; “Bizlere böylesine güzel bir gece yaşatan muhteşem müzik ziyafeti sunan Musiki Derneğimize teşekkür ediyorum. Başta şefimiz Ercan Karadamlı olmak üzere tüm saz ve ses sanatçılarımız muazzam bir repertuar ile müthiş bir sunum yaptılar. Ben tekrar başta şefimiz olmak üzere tüm ses ve saz sanatçılarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek, koro şefi Ercan Karadamlı’ya ve Dernek Başkanı Zafer Pınarlık’a gecenin anısına çiçek ve plaket takdim etti.Konser toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin