A+ A A-

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Şubat ayında başlayan ve Eylül ayı sonunda sona eren ‘Dört Mevsim Muğla’ fotoğraf yarışmasının biricisi ‘Kayaköy’ fotoğraflı ile Muğla’dan Said Nuri Sargın oldu.

201117dort_2fdf8.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Muğla Büyükşehir Belediyesinin Şubat ayında başlayan ‘Dört Mevsim Muğla’ fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve yarışmaya katılan fotoğrafçıların eserleri Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde sergilendi.
Türkiye’nin birçok ilinden yarışmaya katılan 630 fotoğraf sanatçısının 2 bin 183 eseri arasından ilk üç fotoğraf ve mansiyon ödülü alanlar açıklandı. Yarışmada Muğla’dan Said Nuri Sargın birinci, Kocaeli’nden Erkan Baldan ikinci, Giresun’dan Kemal Özkılıç üçüncülüğü elde ederken, Muğla’dan Buse Uçar da mansiyon ödülüne layık görüldü.
Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu üyelerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilen eserlerin amacının Muğla’nın tanıtımına katkı vermesi olduğunu belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Katılım açısından oldukça yüksek bir katılım. Fotoğraf çok önemli bir sanat dalı. Muğla’nın farklı güzelliklerini kendi yorumları ile kendi gözleri ve objektifleri ile bize yansıttılar. Fotoğrafların hepsi de bizim için ayrı ayrı değerli. Katılan 2 bin 183 fotoğrafın hepsi bizim değerli. Bizim burada esas vurgulamak istediğimiz konu, Muğla’nın görünen yüzü dışında bir de arkada mistik olarak duran, sadece orada yaşayanların farkında olduğu kırsal bölgedeki büyük zenginliklerimiz var. Bizim bunları tanıtmaya ihtiyacımız var. Muğla denildiğinde sadece deniz, kum, güneş akla geliyor. Bizim Muğla’da turizmin dışında tarımımız da var. En büyük zenginliğimiz olan kıyılarımız muhteşem ama esas zenginliğimiz içeride. Karia ve Likya gibi medeniyetlerin üstüne oturmuşuz. Bu medeniyetlerin tüm birikimleri ve değerlerini örf, adet ve günlük yaşantımız içerisinde Yörük kültürü olarak yaşıyoruz ve yaşatmaya devam ediyoruz. O halde bezim bu değerleri yaşatmamız ve tanıtmamız gerekir. Biz slogan olarak ‘Hedefimiz Bir Muğla1’ sloganını ortaya koyarken, amacımız bir bütün olduğumuzu sağlamaya ve bu yarışmalarla da öncelikle hedef kitlemiz hemşerilerimiz Muğlalılara Muğla’yı tekrar bir başka gözle tanıtmaya ve sevdirmeye, sahip olduğu değerlerle övünmeye ve bu değerlere sahip çıkmasını amaçlıyoruz” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin