A+ A A-

 

Cumhuriyet Kadınlar Derneği Milas Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikte, Utku Erişik’in ‘Hoş Gelişler Ola’ adlı tek kişilik oyunu Milas Belediyesi Toplantı Salonu’nda Milaslılar için sahnelendi.
281016ckdtiyatro.jpg
Cumhuriyet Kadınlar Derneği Milas Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikte, cumhuriyetin 93. yılına özel olarak Utku Erişik’in ‘Hoş Gelişler Ola’ adlı tek kişilik oyunu sahnelendi.
Tiyatro etkinliğine; Milas Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat ve Faik Karagöz, Cumhuriyet Kadınlar Derneği Milas Şubesi, Cumhuriyet Halk Partisi yönetim kurulu, Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi, Milas Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Mehmet Günlük ve vatandaşlar katıldı.
26 Ekim Çarşamba günü saat 20.00’de Tiyatro Birileri ekibinden Utku Erişik yaklaşık iki saat süren oyunda; Mondros Ateşkes Antlaşması sonrası dört bir yandan işgal edilen yurdun, Osmanlı Devleti’nden Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanan zorlu sürecini anlattı. Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türkülerin de izleyici ile buluştuğu oyunda Utku Erişik sahne performansı büyük beğeni toplarken, izleyicileri tarihte duygu yüklü bir yolculuğa çıkardı. İzleyicilerin sık sık alkışlarla kestiği oyun ayakta alkışlandı.
BİR ULUSUN MÜCADELESİ
Mustafa Kemal önderliğinde kazanılan bağımsızlık ve devrimlerle köklü bir değişim yaşayan ulusun mücadelesini gözler önüne seren oyunda, Türk Ulusu’nun savaş yılarındaki yoksunluğu, milli mücadele kadınından çocuğuna yaşadığı zorluklar anlatılıyor. Oyunun adı, Kars yöresine ait “Hoş gelişler ola / Mustafa Kemal Paşa” adlı türküden geliyor. Oyunda ayrıca, çoğu yayımlanmamış yaklaşık 250 fotoğraf izleyiciye sunuluyor. Milli mücadele döneminin cephelerini ve cephe gerisini yansıtan fotoğraflar, bir yandan işgal kuvvetlerinin ülkeden nasıl kovulduğunu gözler önüne sererken, bir yandan da Cumhuriyet sonrası yepyeni bir ülkenin yaratılışını çarpıcı biçimde yansıtıyor.
Cumhuriyet Kadınlar Derneği Milas Şubesi Başkanı Gülden Sökelioğlu, sahnelenen oyunun ardından Utku Erişik’e teşekkür plaketi takdim etti.
Sökelioğlu, düzenlenen etkinliğe katılan herkese teşekkürlerini ileterek, “Cumhuriyetin 93’üncü yıl dönümüne özel olarak düzenlenen tiyatro etkinliğine katılım yoğun oldu. Etkinliğe katılan herkese çok teşekkür ederiz” dedi.
Erişik ayrıca Milaslı hayranlarına, Aferin Çocuk isimli kitabı için imza töreni düzenledi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin