A+ A A-

 

Mask-Kara Tiyatrosu’nun “Ev Yapımı” isimli tiyatro oyunu, Milas Sanatçılar Derneği organizasyonuyla bugün saat 20.30’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda seyircinin karşısına çıkacak.

221018evyapimi.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın

Mask-Kara Tiyatrosu’nun “Ev Yapımı” isimli tiyatro oyunu, Milas Sanatçılar Derneği organizasyonuyla bugün saat 20.30’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda seyircinin karşısına çıkacak.
Şenay Tanrıvermiş’in yazdığı, Hülya Karakaş’ın yönettiği, Ebru Üstüntaş, Makbule Meyzinoğlu, Hülya Karakaş, Ayşenur Nuhoğlu ve Mert İşçan’ın rol alacağı; Cumartesi Anneleri’nin eylemlerini ana eksende konu alan “Ev Yapımı?” adlı oyun, kadınların tüm çaresizliğine karşın, yine de çareyi kendinde buluşunu, çıkış yolunun her zaman var olabileceğini bize gösteren bir eylemlilik hali olarak karşımıza çıkıyor.
Milas Sanatçılar Derneği, gerçekleştirilecek olan tiyatro oyununa tüm Milas halkını davet ederek: “Oyunun yazarı Şenay Tanrıvermiş, hüzünle mutluluğu yan yana getirmiş ve bir o kadar da eğlenceli karakterler yaratmış. Oyunda kahkahalar sizi alıp götürürken diğer yandan da bu toplumsal mesele üzerinde düşündürdüğünü fark ederek, çok gülüp çok eğleneceksiniz. Tabii bir o kadar da hüzünleneceksiniz. Oyunumuzun varlık biçimi sizi başka diyarlara alıp götürecek. Üç rezidans kadını; acılı annelerin feryatları ve bitmek bilmez kadın cinayetlerine karşı tepkilerini isyana dönüştürüp protesto etmeye karar verirler ve bu amaçlarını gerçekleştirmek üzere ev yapımı modelinde eylem yapmak üzere toplanırlar. Korku, panik ve acı halleri eğlenceli başlayan, gerçekle yüzleştikleri an acıya dönüşen günümüz insanının trajedisini anlatılmaktadır aslında oyunda Şenay Tanrıvermiş’in yazdığı, Hülya Karakaş’ın yönettiği ,Yönetmen Yardımcılığını Eylül Başoğlu, Rojda Karakuş’un yaptığı oyunun,Sahne ve Kostüm Tasarımları ise Filiz Tarlabaşı’na ait. Usta oyunculardan, Ebru Üstüntaş, Makbule Meyzinoğlu,Hülya Karakaş, Ayşenur Nuhoğlu ve Mert İşcan ’nın rol aldığı oyunun Genel Sanat yönetmeni Nurhan Uslu. Mask-Kara Tiyatrosu yapımı olan ‘Ev Yapımı? ’ Sezonun iddialı oyunları arasında yerini almaya hazırlanıyor. Tüm Milaslı vatandaşlarımızı, oyunumuzu izlemeye davet ediyoruz.” dedi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin