A+ A A-

 

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin TBMM’de yaptığı konuşmada, Muğla’da kamu hastanelerinde anjiyo merkezi olmamasını gündeme getirdi.

151018anjiyo.jpg
Haber Merkezi
CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi de dahil Muğla il sınırları içerisindeki hiçbir kamu hastanesinde anjiyo merkezi bulunmamasını TBMM gündemine taşıdı.
CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin TBMM’de yaptığı konuşmada; “Sayın Başkan, Muğla il sınırları içerisindeki kamu hastanelerinin hiçbirinde anjiyo merkezi yoktur. Hem kardiyoloji hem de nöroloji bölümlerinde deneyimli uzman doktorlar olmasına rağmen, anjiyo merkezinin olmaması nedeniyle kalp ve nöroloji hastaları ya il dışına sev edilmekte ya da özel hastanelerde tedavi olmak zorunda kalmaktadırlar. Bu nedenle, yapılması gereken acil tedavi uygulamaları gecikmekte, birçok hasta ya hayatını kaybetmekte ya da hayatına engelli olarak devam etmektedir. Günde ortalama 3 hasta bu şekilde üniversite hastanesine gelmektedir.” diyerek Muğla’nın bu önemli sorununa değindi.
CHP’li Girgin; “Bazı il ve ilçelerde ikinci basamak hastanelerde bulunan anjiyo merkezi üçüncü basamak eğitim ve araştırma hastanesi olan Muğla Üniversitesi Hastanesinde bulunmamaktadır. Özellikle acil vakaların yoğun yaşandığı yaz dönemi ve turizm sezonu için mağduriyetler iyice artmaktadır. Muğla'mızın bu hayati ihtiyacının acilen giderilmesi gerekmektedir” diye bitirdi.
“KONUYU SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA İLE GÖRÜŞTÜM”
Konuşmasının ardından mecliste basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Girgin; “Daha önce Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan bir vaka üzerine konudan haberim oldu ve yetkililerden bilgi aldım.
Aldığım bilgi üzerine de Muğla’nın sağlık alanındaki bu önemli eksikliğinin derhal çözülmesi için 3 Ağustos 2018 tarihinde Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca ile görüştüm. Bu görüşmenin akabinde bir ihale gerçekleştiğini biliyorum. Fakat ne yazık ki gerçekleşen bu ihale de bir nedenden iptal edilmiş.
Buradan bir kez daha yetkililere seslenmek istiyorum; Sağlıkta siyaset olmaz. Gelin bu sorunu derhal çözelim” diye konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin