A+ A A-

 

MİTSO Meclisi’nde un ve yem sanayi ürünleri için fire ve zayiat oranları belirlendi.

030218fire.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
MİTSO'nun ocak ayı olağan meclis toplantısında, bir önceki ayın kati mizanı da oylamaya katılan üyelerin oybirliği ile kabul edildi.
Milas Ticaret ve Sanayi Odasının ocak ayı olağan meclis toplantısında, un ve yem sanayindeki hammaddelerin fire ve zayiat oranları belirlendi.
MİTSO, yeni yılın ilk meclis toplantısını yaptı. Mustafa Yüksel'in başkanlığında toplanan MİTSO Meclisi, gündemin ilk maddesinde yer alan aralık ayı kati mizanını görüştü ve oylamaya katılan üyelerinin oybirliği ile mizan kabul edildi.
Gündemin ikinci maddesinde yer alan yem sanayinde kullanılan hububat ve diğer malzemelerle ilgili fire ve zayiat oranlarının görüşülmesinde; yem yapımında kullanılan çeşitli hububatlar, kepekler, küspeler, bakliyat, hayvansal maddeler ve diğer maddelerle ilgili sevk zayiatı, ambar firesi, öğütme zayiatı ve toplam zayiat oranları yeniden belirlendi.
Fire ve zayiat oranları; buğday, arpa, yulaf, çavdarda yüzde 3 iken mısır, darı ve çeltikte yüzde 5 olarak belirlenirken ince kepek, razmol ve bonkalitede yüzde 4, kaba kepekte 3.5, pamuk, ayçiçeği ve soya kepeklerinde yüzde 4, mısır özü küspesinde yüzde 3,5 olarak kabul edildi.
Fiğ, keten ve yonca tohumu ile baklanın fire ve zayiat oranları yüzde 5,5 olarak saptandı. Et, kemik, balık ve kan unlarında ise fire ve zayiat oranı yüzde 3 oldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin