A+ A A-

 

Kılıç Deniz Ürünleri, İSO’nun Türkiye’nin en büyük sanayi şirketleri sıralamasında bu yıl 30 sıra birden yükselerek 158’inci olmayı başardı.

060617kilic_6b0f0.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş

İstanbul Sanayi Odasınca 1968 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarını belirlemek amacıyla oluşturulan listede, Muğla’nın yüz akı sanayi kuruluşu Kılıç Deniz Ürünleri, 30 sıra birden yükseldi. 2015’te Türkiye’nin en büyük 188’inci şirketi olan Kılıç Deniz Ürünleri, 2016 listesinde gösterdiği büyüme ivmesi ve rakamlar nedeniyle 158’inci sıraya çıktı.
Listenin birinci sırasında Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu TÜPRAŞ, ikinci sırasında Ford Otomotiv AŞ, üçüncü sırasında da TOFAŞ Türk Otomobil AŞ, yer aldı. Kılıç Deniz Ürünleri, 2016’da üretimden 697 milyon 424 bin liralık satış elde etti.
Bir diğer Milas şirketi Gümüşdoğa Su Ürünleri Üretim İhracat ve İthalat AŞ’de 2015’teki 320’inci sırasındaki yerinden 2016’da 250’inci sıraya girdi. Gümüşdoğa AŞ’nin 473 milyon 116 bin liralık üretimden satışı gerçekleşti.
26 YILDA BİN 667 KAT BÜYÜDÜ
Kılıç Deniz Ürünleri AŞ’den yapılan açıklamada, bayrağı her zaman yukarı taşımaktan gurur duydukları ifadelerine yer verildi.
Şirketin kurulduğu 26 yıl öncesinden bugüne 1667 kat büyüme başarısı sergilediğine vurgu yapılarak, şu ifadeler kullanıldı: “Yıllardır istikrarlı bir şekilde Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları listesinde yer almaktan, bütün çalışanlarımızın verdikleri emeğin ve gerçekleştirdiğimiz yatırımların karşılığı olarak bayrağımızı ve ismimizi her zaman yukarı taşımaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. 26 yılda tam 1667 kat büyümeyi başaran firmamızı getirdiğimiz nokta, Türk Sanayisi için örnek alınacak gerçek bir başarı hikayesidir.
Türkiye’de balıkçılık sektörünün lideri olarak sürdürdüğümüz sorumlu misyonumuzun bizlere verdiği güven ve sorumluluk duygusu ile her zaman daha iyiye ve daha mükemmele ulaşmayı kurumsal kimliğimizin en önemli amaçlarından bir tanesi olarak görüyoruz.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin