A+ A A-

 

Milas’ta ramazan ayı dolayısıyla, Türk Hava Kurumu (THK) fitre zarflarını muhtarlıklara dağıtmaya başladı.

020617thk_2c1b6.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın

Türk Hava Kurumu (THK) Milas şubesi, Milas ve mahallelerinde fitre zarflarını muhtarlıklara dağıtmaya başladı.
Bu yıl 16 TL olarak belirlenen fitre miktarının ardından Türk Hava Kurumu Milas Şubesi Başkanı Ahmet Faik Demirkol kendilerine gönderilen 14 bin zarfı mahalle muhtarları için hazırlayarak dağıtmaya başladı.
14 bin zarfın Milas’ta 132 mahalleye dağıtılacağını belirten Demirkol şunları söyledi: “THK 92 yıldan beri ramazan ayında ve Kurban Bayramı’nda gelir getirici faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. THK genel merkezimizden gelen 14 bin zarfı Milas’ta mahallelerimize dağıtacağız. Ben bütün Milaslı hemşerililerimizin her yıl olduğu gibi THK’ya büyük teveccüh göstereceklerinden son derece eminim. Vatandaşlarımıza yapacakları yardımlarından dolayı şimdiden teşekkür ediyorum. THK, Sağlık Bakanlığımızın emrinde helikopterlerle hasta ve yaralı, organ nakillerinde halkımıza büyük destek vermektedir. Orman ve Su İşleri Bakanlığının emrinde çalışan yangın söndürme uçaklarımızla ormanlarımızın korunmasında büyük gayret göstermektedir. THK, 2011 yılında Türkiye’de ilk Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin kurmuştur. Bu üniversitemizde kurulduğu günden bu yana 14 bin 325 öğrencimize eğitim vermiştir. Başarılı öğrencilere ve şehit çocuklarımıza toplam Bin 742 çocuğumuza tam burslu olarak eğitim vermiştir. Şu anda üniversitemizde 6 bin öğrencimiz eğitim görmektedir. THK’ya yapılan yardımların eğitimde kullanıldığını özellikle belirtmek istiyorum.” diye konuştu.
Demirkol ayrıca, fitre ve zekât zarflarının THK Milas Şubesi’nden de temin edilebileceğini sözlerine ekledi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin