Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

sercan-ergin.jpgMerhaba sporsever okurlarım bugün sizlere köşemde, Mahalli ligde yer alan takımlarımızın dikkat edeceği konular hakkında naçizane bilgiler aktarmak istiyorum.
Amatör kulüpler her yıl katılacağı kategorileri sezon başında Futbol İl Temsilciliği’ne bildirirler. Herhangi bir kategoride sezon başında lige katılacağını belirtip o kategorinin fikstür çekiminden önce mazeret bildirerek katılamayacağını bildiren kulüplere ceza verilmeyeceği gibi, herhangi bir kategoride sezon başında lige katılmayacağını bildirip o kategorinin fikstür çekiminden önce katılacağını yazılı olarak Futbol İl Temsilciliğine bildiren kulüplerin talebi kabul edilerek lige dahil edilirler.
Katılacağı kategorileri bildirdiği halde katılmadığı veya ligden çıkarıldığı kategori olursa bir sonraki sezon, bildirildiği halde katılmamış olduğu veya ligden çıkarıldığı kategoride müracaatları halinde lige alınıp alınmayacakları konusunda Futbol il Tertip Komitesi karar verir. Bu kulüpler aynı zamanda hakem ataması yapılıp, müsabakaya çıkmadığı maçların hakem ve görevli ücretlerine karşılık, U12, U12 yaş kategorilerinde 150 TL, U13, U14, U15 kategorilerinde 200 TL, U16, U17, U19 yaş kategorilerinde 250 TL, Büyükler Kategorilerinde ise 300 lirayı TFF Banka hesabına yatırırlar.
Cezai işlemi yatırmayan kulüplerin işlemleri bağlı oldukları TFF Bölge Müdürlüklerince veya TFF tarafından lisans çıkartma yetkisi verilen Amatör Spor Kulüplerinde hakem ve personel giderleri TFF hesabına ödenene kadar yapılmaz.
İlgili kategorilerde lige katılacak amatör futbol kulüpleri, tescil talimatının hükümlerine göre vize formlarını doldurup A.S.K.F,’lere vize referans işlemleri yaptıracaklardır.
Amatör kulüplerin lige katılacakları kategorileri bildirme zorunluluğu ve referans bedelleri işlemlerini yapmayanlar kurallar gereği cezai işleme tabi tutulacaklardır.
Muğla Mahalli Voleybol Liginde görev yapan sevgili arkadaşlarımızın da yazdığım konulara dikkat etmelerini bekliyorum.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin