Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

sercan-ergin.jpgMerhaba sporsever okurlarım bugün sizlere köşemde, Biz Bir Aileyiz kitapçığının 9’ncusu hakkındaki izlenimlerimi siz değerli okurlarımla paylaşmak bu sezon nasıl yaptırımlar yapılacağı hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Geçen süre içerisinde Muğla Mahalli Ligi’nde yeni kulüpler kurulmuş, spor ailemize yeni sporcular katılmıştır. Bir önceki kitapçığımızda 207 olan spor kulübümüzün sayısı 314 yükselmiştir. Bugün ilimizin nüfusu 957.487 dir. 3081 kişiye bir kulüp düşmektedir. Yine bir önceki kitapçığımızda lisanslı sporcu sayımız 74.823 iken, bugün bu sayı 23.885 i futbolda, 68.447 si de değer branşlarda olmak üzere 92.332,e yükselmiştir. İlimizin nüfusuna göre sporcu oranımız yüzde 9. 54 dür Bu oran Türkiye ortalamasının üstündedir.
Sporcu, kulüp ve branş sayısının artması Federasyonumuzun iş hacmini ve aynı paralelde artırmaktadır. Fakat bu işe gönül vermiş insanların katkı ve destekleri ile hiçbir aksamaya meydan vermeden, Federasyonumuz başarılı hizmetlerini sürdürmeye devam etmiştir.
Federasyonumuz bu çalışmayı yaparken başta sayın Valimiz ile Gençlik ve spor il ve ilçe müdürlerimiz olmak üzere Konfederasyonumuz, Türkiye Futbol Federasyonu, yine başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere birçok Belediye Başkanı ve çalışanları, hakem, gözlemci, antrenör, saha komiseri, sahalarımızda sağlık ve emniyet hizmetlerini yapan görevliler, İl Temsilcileri, Tertip Komiteleri, İl Disiplin ve İl Hakem Kurumları, Basın ve Yayın Kuruluşları ile Federasyonumuz Yönetim, Denetim, ve onur kurulu ile İlçe temsilcilerimizin, de yardım ve destekleri sağlanarak yürütülmüştür. Spor Ailesi olarak sporun her branşında emeği geçen bütün kişi ve kuruluşlara Şükranlarımızı sunuyoruz. 2019,2020 sezonunda müsabakalarımızın başladığı gibi bitmesini diliyorum. Yani nasıl müsabakaya başlarken birebirimize başarılar diliyorsak, biterken, de sonuç ne olursa olsun aynı erdemliği göstermelerini gösterip elimizi rakibimize yumruk atmak değil toka yapmak için, kafamızı, kafa vurmak için değil rakibimizin yanağını öpmek için uzatmalıyız. 2019-2002 sezonunda görev yaptığımız tesislerde daha fazla sporcu ile Fail Play anlayışı içerisinde spor dolu sağlıklı başarılı, huzurlu günler diliyorum.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin