Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

sercan-ergin.jpgMerhaba sporsever okurlarım bugün sizlere köşemde, Muğla Mahalli Ligi’nde mensubu oldukları kulüplerde isim ve renk değiştirmek isteyen takımlarımız hakkındaki izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Futbol kulüpleri tescil talimatı gereğince isim ve renk değişikliği yapmak isteyen amatör kulüpler aşağıda yazılı belgeleri Amatör İşler Müdürlüğü’ne vermek zorundadırlar. Kulüpler faal sezonda isim değişikliği yapamazlar ve tescil edildikleri ve ya isim değişikliği yaptıkları tarihten itibaren bir yıl geçmeden yeniden isim değişikliği yapamazlar.

Bölgesel amatör lig takımları isim ve renk değişikliklerine yeni sezon fikstür çekiminden önce yapmak zorundadırlar. Kulüplerin birbirleriyle isim, renk, logo ve benzeri tanıtıcı ve ayrıcı unsurlarını değiştirmeleri ve ya herhangi bir surette yarışma hakkının devri izlemini yaratan değişikliklerde bulunmaları kesinlikle yasaktır. Bu tür değişikliği illerindeki dernekler müdürlüğüne yaptırsalar bile federasyondaki tescilli ismi de getirilmez. Futbol kulüplerinin tescili bölümünde açıklandığı gibi isim değişikliği halinde amatör kulübün yeni isminin içinde, yeni akademi kelimeleri olmayacaktır. İsim değişikliği yapan amatör kulüpler profesyonel futbol kulüplerinin isimlerine benzer, isimlerini çağrıştıran isimleri kullanamazlar. Ayrıca tescilli bir başka isminin içine gençlik futbol kelimesi, ekleyip başvuruda bulunduğunda isim değişikliği kabul edilmeyecektir. Örneğin KartalSpor isminde tescilli kulüp varken Kartal Gençlikspor, Kartal Gençlikspor Kulübü, Kartal FG isimleri kabul edilmeyecektir. Tescilli bir kulübün isminin önüne ve ya arkasına bir kelime ve ya sayı yazılıp başvuruda bulunulduğunda bu isim değişikliği kabul edilmeyecektir. Örneğin Kartalspor’un başına bir rakam 34 Kartalspor ve ya sonuna bir rakam Kartalspor 34 konulduğu bu isim değişikliği kabul edilmeyecektir. Kelime ve ya sayı KartalSpor’un arasına yazıldığı takdirde Kartal 34 Spor şeklinde kabul edilecektir.
Muğla Mahalli Ligi’nde mensubu bulunduğu takımlarımızda özveriyle görev yapmakta olan tüm yönetici beyefendilerin bu konularda hassa olmalarını Ambar Spor Kulüpleri Federasyonu’nun her sezon başında dağıttıkları kitapçıkları incelemeleri gerekmektedir. Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin