Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

sercan-ergin.jpg(Dünden devam)
Milas’ta yaptıkları başarılı çalışmalarla iz bırakan Milasgücüspor Kulübü eski yöneticisi merhum Şaban Sulaki, merhum Turan Moralı, Milas Gençklikspor Kulübü eski kaptanı merhum Haydar Çelik, merhum Ömer Sezgin, merhum Mehmet Çelik, merhum Ruhi Atakan isimli eski yönetici ve eski futbolcuların Milas futboluna verdikleri engin hizmetleri köşemde sizlerle paylaştıktan sonra bugünkü köşemde bundan 50 yıl önce Milas Doğanspor Kulübünde futbol oynayan maddi durumu iyi olduğu için o yıllarda Milasgücüspor Milas Gençlikspor ve Milas Doğanspor takımlarına maddi katkılarda bulunan şu anda Milas’ta emekliliğin tadını çıkaran Milas’ın eski kasaplarından sevgili kardeşim Sayın Erol Devrim kardeşimin Milas futboluna verdiği hizmetlerden bahsedeceğim.

Ben sayın Erol Devrim kardeşimle geçmiş yıllarda düzenlenen köyler arası futbol müsabakalarında tanıştım. O yıllarda yaşayan yetenekli sporcuların aile bireyleri çocuklarının futbol oynamasına asla izin vermezlerdi. Yetenekli bulduğum sevgili Erol kardeşimin babasının kasap dükkanına gittim. Erol Devrim’in babası merhum Cemal amca ilk önce oğlunun futbol oynamasına izin vermedi. Ben Erol kardeşimin çok ısrarı nedeniyle rahmetli Cemal amcayı ikna edince Erol Milas Doğanspor takımında futbol oynamaya başladı. Merhum Cemal amca oğlunun Milas’ta oynadığı her maçına geldi. Sevgili Erol Devrim o yıllarda Milas’ta benim kurduğum Doğanspor takımında yer alıyordu. Erol’un babası Milas Doğanspor’un her maçına gelir oğlunu izlerdi. Rahmetli Cemal amca Milasgücüspor, Milas Gençlikspor ve o yıllarda Milas’ta yeni kurulan Milas Doğanspor takımlarına maddi ve malzeme yardımında bulunurdu. Ben Doğanspor ve Milas Gençlikspor’da sevgili Erol Devrim ile 5 yıl futbol oynadım bu süre içerisinde Erol takımda yer alan bütün takım arkadaşlarına babası vasıtasıyla ayakkabı eşofman alıverirdi. Eskiden Milas’ta yaşayan büyüklerimizin kapısına para istemek için gittiğimizde o yılların büyükleri kimseleri kapıdan geri çevirmezlerdi. Günümüzde ise bilhassa maddi durumu iyi olanların Milas’ın hiçbir takımına maddi yardım etmemek için akıl almaz senaryolar sergilemektedirler. 5 günden beri köşemde kaleme aldığım benim için çok değerli eski yönetici, eski futbolcu arkadaşlarımı köşemde verdikleri hizmetleri okurlarıma aktarmış oldum. Milas futboluna engin hizmetleri olan şu anda aramızda olmayan merhum ağabeylerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Zamanında iyiki değerli yöneticileri ve futbolcuları tanıdım.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin