Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

sercan-ergin.jpg(Dünden devam) 50 yıl önce yaşayan futbol tutkunları zengin olmamalarına rağmen kapılarına yardım için gelen her bireye hayır demezler yardımcı olurlardı. Bugünde köşemde 1962 yılından 1969 yılına kadar Milas Gençlikspor takımında birlikte futbol oynadığım geçen yıl aramızdan ebediyen ayrılan Muğla futbolunun en önemli sporcularından biri olan Milas’ta hem futbolcu, hem de insan olarak çok sevdiğim canım arkadaşım Merhum Çineli Haydar lakaplı Haydar Çelik arkadaşımdan bahsedeceğim. Merhum Haydar Çelik Milas’a 1961 yılında Aydın Çine’den gelerek yerleşti. Merhum Haydar Çelik Milas Gençlikspor’da benim futbol oynamamı vesile olan arkadaşımdı.

1962 yılında Köyler Arası Futbol Turnuvasında karşılıklı oynadığım benim futbolumu beğenen Haydar Çelik kaptan o zamanlar Milas Gençlikspor’da yönetici ve antrenör olan merhum Ruhi Atakan ağabeyin yanına götürdü. Rahmetli Ruhi Atakan tarafından özel antrenmana alındım beğenilerek Milas Gençlikspor’da merhum Haydar Çelik sayesinde forma giymeye başladım. Merhum Haydar Çelik fakir biri olmasına rağmen takım arkadaşlarına çevresindeki yakın arkadaşlarından topladığı paralarla ayakkabı alıverir takım arkadaşlarına katlıda bulunurdu. 7 yıl takım kaptanlığımı yapan rakip takım sporcuları başta olmak üzere herkese imkanları dahilinde yardımcı olan Haydar Çelik gibi bir kaptan hiç görmedim. Rahmetli Haydar Çelik takımda yer alan evlenecek olan arkadaşlarına kefil olur onların yuva kurmaları için çaba sarf ederdi. Nurlar içerisinde yatsın merhum Haydar Çelikle sadece 7 yıl birlikte futbol oynadım. Ben Milas’tan İzmir’e yerleşince 30 yıl birbirimizi göremedik. Günümüzde böyle takım kaptanları inanın hiç yok herkes kendini düşünüyor. Merhum Haydar Çelik’i yakinen tanıyanlar iyi bilirler Haydar kaptan fakir biri olmasına rağmen kocaman yüreği olan hem futbolcu, hemde yardımsever birisiydi. Toprağın bol olsun büyük kaptan. Sizleri hiç unutmadık Köşe yazımda merhum Haydar Çelik’ten sonra yine Milas Gençlikspor’da birlikte futbol oynadığım İzmirli merhum Serdar Taşkın isimli eski takım arkadaşımdan da kısada olsa bahsetmek istiyorum. Merhum Serdar Taşkın İzmir’den hafta sonları Milas’a gelir Milas Gençlikspor takımının formasını giyerdi. Rahmetli Milas Gençlikspor hayranı birisiydi. İzmir’deki yakın arkadaşlarından topladığı bağışları Milas Gençlikspor’da futbol oynayan ayakkabısı spor malzemesi olmayan takım arkadaşlarına verirdi. Eli bol birisiydi eski takım arkadaşlarımı ve eski yönetici ağabeylerimi köşemden anmış oldum. Yukarıda bahsettiğim eski sporcuları ve yönetici ağabeyleri yaşantım boyunca saygı ile anacağım.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin