Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Ilbıra Dağı’nda yaklaşık 6 ay önce ağaç kesimlerinin gündeme gelmesinin ardından yaşanılan gelişmelerle ilgili açıklama yaparak, “Verilen sözlerin unutulmadığı gibi, o gün bizlerinde belirttiği noktada bugün ve her zaman konunun takipçisi ve Bafa halkının yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

17012020bafahalkininyanindaolmayadevam.jpg
Haber: Nil Azaklı

CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Bafa Mahallesi sınırları içerisindeki ağaç kesimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Göktepe’nin açıklaması şöyle:
“Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nden alınan verilere göre Bafa mahallemizde faaliyet gösteren özel bir maden firması 29 Ağustos’ta ilgili müdürlüğe başvurarak 632 metreküp ve 373 metreküp kızılçam ağaç kesim izni almıştır.
Ilbıra Dağı Koruma Platformunun 30.08.2019 tarihinde Bafa’da gerçekleştirdiği ve siyasi taraflarında katıldığı toplantıda AKP İlçe Başkanı sayın Fahri Acar Milas Orman Müdürümüze telefon açmış ve söz alarak orada toplanan vatandaşlarımıza ‘Kesinlikle ağaç kesimi olmayacak’ sözünü vermiştir.
Verilen sözlerin unutulmadığı gibi, o gün bizlerinde belirttiği noktada bugün ve her zaman konunun takipçisi ve Bafa halkının yanında olmaya devam edeceğiz. Şimdi basın yoluyla sormak istiyoruz.
Verilen sözler tutuldu mu yoksa verilen sözler unutularak kızılçam ağaçları kesildi mi?
Bizler kesinlikle maden çalışmalarına karşı olmadığımız gibi doğaya ve insana verilebilecek her türlü zarar ve tahribatın karşısındayız.
Bu noktada bizler Bafa halkına verilen sözlerin takipçisiyiz.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin