Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Hseyin-KOCABIYIK-150x150.jpgŞu bizim Muğla CHP’si uzun yıllardan bu yana gruplaşmalar içinde olan bir partidir. Hele bir İl Başkanlığı seçimi olduğunda, Milletvekilliği seçimi olduğunda birbirlerine söylemedik laf bırakmazlar. Şimdi önümüzdeki günlerde, CHP’nin İl Başkanlığı seçimi var. Yine yapılacak olan bu seçimde, benim ve senin adayın diye sürtüşmeler olmaması için tecrübeli isimlerin İl Başkanı Adayı olması gerekir. İsim vermek istemiyorum ama partinin kurmaylarından olabilir, eski Milletvekillerinden olabilir, yani söylemek gerekirse maddi ve manevi yönden CHP’yi Muğla’da kurtaracak bir isim gerekiyor.

Bu konuda, uzun yıllardan bu yana CHP saflarında ilçe başkanlığı yapmış, İl Başkan Yardımcılığı yapmış, parti yönetimlerinde bulunmuş ve son olarak da Muğla İl Genel Meclisi Başkanlığını başarıyla yürütmüş eğitimci Cemal Gürpınar’ın adı il genel meclisi üyeleri ve bazı partililer tarafından dile getirilmekte. CHP seçmenlerine nedenlerini sorduğumuzda, Cemal Gürpınar’ın tecrübeli bir siyasetçi olduğu kadar, partisine maddi ve manevi yönden de destek vereceği bir isim olduğu söyleniyor. Birçok CHP İlçe Başkanı, Cemal Hocamız eğer kabul eder ve partimizin İl Başkanlığına getirilirse CHP Muğla’da daha büyür, çünkü hem maddi hem manevi bir çok katkıda bulunacağını biliyoruz diye konuşuyorlar. Sevgili okurlarım, biz de diyoruz ki Muğla CHP’sinin daha büyüyebilmesi için tecrübeli, deneyimli bir isim getirilmesinde fayda var. Çünkü yapılan son yerel seçimlerde Muğla CHP’sinin durumunu gördünüz, oy kaybından başka bir şey değildi. O nedenle diyorum ki, araştıralım soruşturalım CHP İlçe Başkanlarının, CHP Kurmaylarının, Partililerin söylediklerini dikkate alalım, yine Muğla CHP’sinde oy kaybı olmasın diyorum. Sevgili okurlarım, Muğla ve ilçelerinde bir çok CHP’li üyelere sorduğumuzda kimler CHP İl Başkanı olabilir diye fikir alışverişlerinde bulunurken partililer ters cevap verdi: “Düzgün bir kişinin İl Başkanı olması gerekir. Bir süre önce CHP İl Başkanlığı yapan Mustafa Öztürk, Fethiye İlçe Başkanlığı yapan Emrah Doğu için, bu kişiler İl Başkanı olmasın da kim olursa olsun çünkü görev yapmış oldukları yıllarda CHP’ye ne zarar verdikleri biliniyor” dediler. Milas Ticaret Odası Eski Başkanı Enver Tuna’nın toplayıcı kişiliği göz önüne alınarak İl Başkanı olması isteğinde bulunan partililer var. Enver Tuna ile görüşmemiz ve konuşmamızda sayın Tuna, şimdilik herhangi bir şey söz konusu değil önümüzdeki günler ne gösterir bilemem diye konuştu. Biz de yapılacak olan il başkanlığı seçiminde ne olur bilemeyiz, ancak şunu söylememde fayda var büyükşehir belediye başkanı Dr. Osman Gürün’ün işaret vereceği ismin daha şanslı olduğu söylenirken, muhalif gruptan bazı CHP’lilerde yeni bir aday arayışı içindeler. Cumhuriyet Halk Partisi’nin eski milletvekillerinden Avukat Akın Üstündağ’ın da İl Başkanlığı için nabız yoklandığı dile getiriliyor. Yine ayrıca, mevcut CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’nun da İl Başkanlığı konusunda adı sıkça geçen isimler arasında. Son söz olarak, yapılacak olan yerel seçimde toplayıcı bir İl Başkanı seçilmesi CHP’nin Muğla’da aldığı yaraları iyileştirebilir şimdilik bizden söylemesi. Ah bir de şu Yatağan CHP içindeki ikili, üçlü grupların çekişmesi olmasa daha iyi olacak, çünkü yapılan bazı fevri hareketler CHP’ye zarar veriyor da onun için söylüyorum. Sevgili okurlarım

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin