Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Hseyin-KOCABIYIK-150x150.jpgSevgili okurlarım önceki gün yeni göreve başlayan Muğla Alay Komutanı Tuğgeneral İl Jandarma Komutanı Yusuf Kenan Topçu’yu ziyarete gidip hoş geldin de bulundum. Ne gördüm biliyor musunuz iki dönem önce Muğla’mızda Alay Komutanlığı görevinde İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Paşa’nın kalıntıları yine yerinde duruyordu. Yani üç yıl öncesinin güzelliklerini komutanlık makamında yaşadım.
Sevgili okurlarım eydi bu güzellik yeni Alay Komutanı İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu’da da her türlü güzellikleri gördüm. Bir komutanın nasıl konuşabileceğini nasıl hareket edeceğini görmem beni son derece Muğla adına memnun etti diyebilirim. Yusuf Kenan Paşa ile yapmış olduğumuz sohbet anında gelmiş olduğu ilde nasıl görev yaptıysa Muğla’da da daha güzelini yapmaya çalışacağını dile getirdi. Geldiğimiz yerde terörle mücadele ettik, Muğla’mızda da turizmin daha güzelleşmesi için mücadele edeceğiz. İki komutan yardımcısının biri Marmaris diğeri de Bodrum istikameti üzeninde karakolları diye konuşan Sayın Komutanım Yusuf Kenan Topçu Paşa Muğla insanının saygınlığını ve dürüstlüğünü dile getirirken vatandaşlarımızla da diyalog içinde olmaya çalışacağını söyledi. Hani yazımın başında da söylediğim gibi yeni Alay Komutanında bir sevecenlik var, saygınlık var, tıpkı üç yıl öncesinin Alay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Paşam gibi kendisini hala unutmuş değiliz.
Sevgili okurlarım tecrübeli bir gazeteci olarak şunu söylemek istiyorum Muğla’mızın yeni Alay Komutanı İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu için söylenecek tek laf var o da kendisinin adam gibi adam olduğunu söyleyebilirim sevgili okurlarım.
TUĞGENERAL YUSUF KENAN TOPÇU’NUN ÖZGEÇMİŞİ
Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu 1966 yılında Kars’ın Sarıkamış ilçesinde doğmuştur. Teğmen rütbesi ile 1987 yılında Kara Harp Okulu’ndan mezun olmuştur. 1988-2006 yılları arasında çeşitli birliklerde Takım, Bölük ve İlçe Jandarma Komutanlığı görevlerinde bulunmuştur.
2006-2008 yılları arasında Hakkari 1’inci Jandarma Sınır Komutanlığı, 2008-2009 yılları arasında İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Avrupa Yakası 1’inci Komutan Yardımcılığı, 2009-2013 yılları arasında Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, 2013-2016 yılları arasında Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, 2016-2017 yılları arasında Ankara Asayiş Başkanlığı Asayiş Daire Başkanlığı görevini yürüten Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu , İçişleri Bakanlığı’nın 2017/346 sayılı kararnamesi ile Tuğgeneralliğe terfi ederek Mardin İl Jandarma Komutanlığı görevi yürüttükten sonra 09 Eylül 2019 tarihinden itibaren Muğla İl Jandarma Komutanlığı’na atanmıştır.
Bayan Koncagül Topçu ile evli olup, iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin