Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Hseyin-KOCABIYIK-150x150.jpgSevgili okurlarım Yatağan’da 48 yıllık CHP saltanatı bitti. CHP’yi bitirenlerde CHP’li bazı küskün seçmenler oldu. Bilindiği üzere yarım asır yıl CHP Belediye Başkanları tarafından yönetilen Yatağan Belediyesi 31 Mart yerel seçimlerinden sonra geçen dönem az bir oyla seçimi kaybeden Makine Mühendisi Mustafa Toksöz koltuğuna oturarak göreve başladı. Birçok CHP’li kendi partilerine niçin oy vermedi, CHP’nin Belediye Başkan Adayı Av. Halil Arslan’dı. Sayın Arslan’ın önceki yapılan seçimlerde oyunu başka partilere verdiği dile getirilerek biz de böyle yaparak intikamımızı aradan 5 yıl geçse de yerine getiririz ve getirdik de diye konuşanların olduğunu söyleyebilirim.

Sevgili okurlarım Yatağan CHP’si 31 Mart yerel seçimlerinde görülmemiş bir mağlubiyet alıp ilçe ve köy genelinde bir şok etkisi yaptığı söyleyebilirim. CHP’nin bazı kurmaylarının ise partiye hiç katkısı olmadı. Hal böyle olunca yarım asır yıl içinde CHP hiç böylesine mağlubiyet almamıştı. Her iki başkan adayı arasındaki oy farkı AKP lehine 3450 oy oldu. Sevgili okurlarım doğruyu söylemek gerekirse Akparti’nin Yatağan Belediye Başkan Adayı Makine Mühendisi Mustafa Toksöz’e ilgi fazlaydı. Hem kendi partisinin oylarını aldığı gibi CHP, MHP, DP, DSP seçmeninin de oylarını alıp bir rekor kırdı. Mustafa Toksöz’e yapılan tercih neydi biliyor musunuz, dürüst kişiliği, güler yüzlü olması, sempatik hareketleri ile de Yatağan seçmeninin gözüne girdi. Yatağan Belediye Başkanı olan Mustafa Toksöz 39 köyde rekor düzeyin de bir oy alıp köylüler tarafından köylü başkanımız diye adlandırılıyor. Köylülerin söyledikleri de doğru, çünkü köylülerin ekseriyeti de büyük çoğunlukla Yatağan Belediye Başkanı AKP Adayı Mustafa Toksöz’e oy verdi.

Sevgili okurlarım MHP’nin 1. sıra Belediye Meclis üyesi işadamı Remzi Çay MHP’li arkadaşları ile başarılı bir şekilde çalışması yapması AKP’nin Adayı Mustafa Toksöz’ün fazla getirtip belediye başkanı olmasını sağladı. Doğruyu söylemek gerekirse AKP’liler yoğun bir şekilde çalışma yaptılarsa da 1. sıra belediye meclis üyesi işadamı Remzi Çay ve grubunu köylere gidip yoğun bir şekilde çalışması da AKP’nin adayı Mustafa Toksöz’ün oy patlamasına neden oldu. Diğer partilerden de Sayın Toksöz’e bir hayli oy geldiği de gözlendi.

Sevgili okurlarım Sayın Toksöz gitmiş olduğu köylerde seçmenlerin her isteklerini yerine getireceğim sözünü vermesi de oy patlamasına neden oldu. Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz devlet imkânları elinde olan çok sayıda işsiz olan gençlere iş imkânı sağlayabileceğini de söyledi ve Yatağan Belediye Başkanlığını çok sayıda oy farkı ile yani 3450 oyla AKP’nin belediye başkanı oldu. Son söz ise Yatağan’ın yeni belediye başkanı Mustafa Toksöz’e tebrikler. Çünkü efendiliği ile büyük bir başarı gösterdi ve CHP’nin kalesi de böylelikle yıkılmış oldu sevgili okurlarım.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin