Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

özgür1.jpgAnkara'dan zamlar, harçlar, vergiler yağmur gibi...
Çok merak ediyorum vatandaş buna daha ne kadar dayanır...
Çünkü “Başbakanlığı sırasında 2001 krizinde Rahmeti Bülent Ecevit'in önüne Başbakanlık merdivenlerinde bir vatandaş tarafından 'yazar kasa' atılmış ve hükümet yıkılmıştı. Şimdi insanlar kendini yakıyor, gören yok. Dört kardeş siyanür içip yaşamlarına son verdiler. Kimsenin umurunda değil, neden?” diye soranlar başladı.
Ecevit'in önüne yazar kasa fırlatan adam Ahmet Çakmak geçen sene gazetecilere bu sorunun yanıtını şöyle vermişti:
“O gün ben yazar kasa atmakta yüzde yüz haklıydım. Ama bugün yazar kasa atılacak bir durum yok. Bu ülkeye operasyon çekilmeye çalışılıyor. Böyle bir konuda hainlerin yanında mı duracaksın, devletin yanında mı duracaksın?”
Galiba “Nasıl olsa vatandaşın sesi çıkmıyor” diye yerel yönetimlerde Ankara'yı örnek almaya başladılar. “İlçe Belediyesi Katı Atık Toplama-Taşıma Bedeli” adı altında tahsilata başladılar...
Dayan benim vatandaşım, dayan!

xx xx xx
Sosyal medyada Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün için birileriyle tartışacağım aklımdan geçmemişti. Daha önce Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş için bir şenlik kortejinde “Modern dansçıların” kıyafetlerini bahane edip “algı yaratmaya çalışanlar” ile tartışmıştım. Haksızlığa dayanamıyorum. Yine öyle oldu.
Muğla Gazetesi yazarlarından Kemal Önekli geçen hafta içinde “Muğla Büyükşehirin algı oluşturma zekasına gerçekten hayranım.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin