Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

özgür1.jpg“Karabağlar'da Muğla'nın ayranı kabardı sananlar aldanır” başlıklı yazımda, Muğla'da gündemin çok hızlı değiştiğini, takipte zorlandığımızı amlatırken, Üniversite'de Prof. Dr. Ali Osman Gündoğan'ın rektörlüğün baş danışmanı yapılmasından, MHP‘nin 2014 Menteşe Belediye Başkanı adayı olan İçişleri Bakanlığı Başkontrolörlerinden Osman Can Yenice'nin Büyükşehir Belediytesi'ne Genel Sekreter Yardımcısı olarak getirilmesinden, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü‘nü vekaleten yürüten İlkay Türkoğlu'nun istifasından söz ederken, her konuyu ele alacağımızı söylemiştim.
Öyle yapıyoruz. Birer birer ele alıyoruz.
O yazımı “Anlayacağınız, Muğla sahipsiz değil… Bundan böyle kimse Menteşe‘ye elini kolunu sallayarak giremeyecek, tasallutta bulunamayacak… Umarım bu oluşum 'Muğla İli Kent Konseyleri Birliği' veya 'Platformu' oluşumuyla il genelinde de gerçekleştirilir…” diye noktalamıştım.

xx xx xx
O “Karabağlar'da Muğla'nın ayranı kabardı sananlar aldanır” başlıklı yazım ile ilgili Menteşe Kent Konseyi (MKK) Başkanı Dr. Vehip Keskin mesaj göndermiş.
Dr. Keskin, yazımda dil getilrdiğim beklentiler ile ilgili şu bilgileri vermiş:
“Muğla Kent Konseyleri Platformu konusunda zaten çoktan adım atmak istiyorduk, ama bildiğiniz yoğun gündem bizi engelledi. Dün itibariyle vatzap grubumuzu kurduk, ilk toplantı çağrımızı yaptık. Tarih önerimizi sunduk, tüm Konseylerin ortaklaşmasını bekliyoruz. Milas Kent Konseyi Başkanı arkadaşımız da çok istekliydi bu oluşum için. Ne yazık ki geçen hafta istifa etti. Onlar yeni genel kurul sürecine girdiler. Yine de Biz biran önce çalışmalara başlamak istiyoruz. Milas’ı da durumları netleşince dahil ederiz. Bu süreçte vekalet eden Başkana çağrı yapacağız.”
Bu bilgilendirme için MKK Başkanı Dr. Keskin'e teşekkür ediyoruz. Muğla'daki kent konseylerinin bir çatı örgütlenmeleri olması çok önemli.
MKK Başkanı Dr. Keskin yazımla ilgili olarak ta oradan aldığı cümle ile “Konuyu ve yazıyı 'Muğla Sahipsiz Değil' cümlesi özetlemiş” yorumunda bulunmuş...

xx xx xx
Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Türk Milleti Çalışkandır” der... Ben Gazinin bu sözle “durumu tespit etmediğini”, tersine gönlünden geçeni, olması gerekeni söylediğini düşünmüşümdür hep...
Aslında benim “Muğla Sahipsiz Değildir” ifadem de öyle bir şey... Bu da benim gönlümden geçen, olması gerekeni dile getirmiş olmam...
Nitekim Kızılay Muğla Başkanı Yusuf Kayacık da İlkay Türkoğlu'nun vekaleten yürütmekte olduğu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nden istifa etmek zorunda kalması ile ilgili sosyal medya hesabında kaleme aldığı paylaşıma şöyle “Olmadı, yine sahip çıkamadık...” diye başlık atmış.
Cesaretle doğru olanı itiraf etmiş, bir bakıma “kral çıplak” demiş.
Kral elbette kendisi değil, ama bu şehrin kralı da çok.. (!)

xx xx xx
Yusuf Kayacık 10 Ekim tarihli paylaşımında “Vekaleten atandığı Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevini başarı ile yerine getirerek 550 mahallemizde ayak basmadık yer bırakmayan ve ilimize milyonlarca liralık yatırım gelmesine vesile olan, öz be öz Fethiyeli İlkay Türkoğlu müdürümüz görevini kendi isteği ile bıraktı... Neden mi? Biz Muğlalılar 2.5 yıldır asaleten atanmasını sağlayamadığımız için... Yolun açık olsun kardeşim, hakkını helal et.” ifadelerine yer vermiş.
Bu tepkili veda mesajının altına Üstat Kemal Önekli “Başarılı bir idareciydi. Muğla için kayıptır.” diye yazınca, Kayacık da “Kayıp olması dışında üzerinde durulması gereken en önemli konu, bir bürokratın asil ataması 2.5 yılda neden ve nasıl yapılmaz Kemal abi? Bu işin önünde engel olan kim ya da kimlerdir? Ya da İlkay müdürümüzün yerine atanacak kişiyi kim belirleyecek?” diye karşılık vermişdi.
Güzel soru...

xx xx x
AK Parti'nin önde gelen isimlerinden Bilal Selçuk da aynı gün “Ben 30 yıla yakın, çocukluğumdan beri tanıyordum, ama Muğlamız geç buldu erken kaybetti. 2,5 yıl ailesinden, çoluk çocuğundan fedakârlık edip memleketine hizmet etti. (Kadrosu ve ailesi Isparta'da) Sorumluluğundaki çocuklara ve yaşlılara kendi ailesi gibi hassasiyet gösterdi. Muğlamıza daha fazla hizmet etmesini isterdik. Nasip böyleymiş diyelim. Hakkını helal et İlkay abi” diye yazmış.
Çok tepki var... 2.5 yılda çok seveni olmuş. Biz tanışmamıştık. Bu olay biraz da üniversitede yeniden yaşanan yapılanmanın gölgesinde kaldı. Yazmakta geç kaldım... Geçen hafta içinde Devrim Karakuş, “Sağlam bir kaynaktan AK Parti İl Başkanı Sayın Kadem Mete ve yönetiminin, kadronun verilmesi için bu pazartesi günü imza topladığını duydum. Sen el atarsan herkes motive olur..” diye mesaj göndermişti.
Umarım Karakuş, “Ağabey geç kaldın, müdür gitti” diye faturayı bana kesmez...

xx xx xx
Devrim Karakuş bir de sosyal medya paylaşımında bulunmuş ve özetle şu ifadelere yer vermişti:
“.. Hem alaylı hem mektepli, hem yatırımcı hem sosyal, hem yerli hem boylu.. Siyasetten bürokrasiye üzerinde olumlu ittifak edilmiş nadir bürokratımıza 2.5 yıl boyunca kadrosu verilemeyince 'Aile bütünlüğü' kavramını sağlamakla görevli bakanlığın 'aile bütünlüğünü sağlayamayan il müdürü' olamam diyerek onurluca istifasını sundu.. Peki Biz??? Öğrenilmiş çaresizliklerimizle yenisine bakarız mı diyeceğiz?”
Anlamıyorum... İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer bir “Muğlalı” olarak şaibesiz, dedikodusuz ve başarılı bir şekilde memleketine hizmet vermenin mutluluğu içinde. Herkes memnun... Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ömer İlman da öyle...
Ben çok tanıyamadım İlkay Türkoğlu da Fethiyeli bir hemşerimiz olarak başta İl Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Müdürlüğü hizmet binaları olmak üzere 2..5 yıla çok hizmet sığdırmış. Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir ile İl Başkanı Kadem Mete de kendisine sahip çıkmışlar, ama asaleten kadrosunu getirtememişler...

xx xx xx
Birden aklıma geldi. 17 Ocak 2017 tarihli yazıma “Bizden hiçbir şey olmaz” başlığı atmışım. Yazı şöyle;
“Başlık benim değil…
'Her seferinde ‘Muğlalı Siyasetçi’, ‘Muğlalı İl Müdürü’, ‘Muğlalı Vali’, ‘Muğlalı Genel Müdür’, ‘Muğlalı Bakan’ olmadığından yakınırım… Hatta geçtiğimiz haftalarda yazdığım bir yazıda boş olan Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bir Muğlalının atanması gerektiğini yazmış ve Milletvekillerimiz ile Ak Parti İl Başkanımızı göreve davet etmiştim…
Şimdi o yazımda göreve davet ettiğim arkadaşlarımdan özür diliyorum…
Çünkü ‘biz Muğlalılar’dan HİǬBİR¬ŞEY OLMAZ…'
Bu satırlarda benim değil… Hani bir banka reklamı var ya, orada olduğu gibi “Olur, olur.”…
Muğlalılardan hırsız, üç kağıtçı, sahtekar, namussuz ve mafya hariç her şey olur.
Yeter ki Muğlalı siyasetçi olsun… (!)”
Şimdi bu yazımı da anımsayınca, hiçbir şey diyemiyorum. Şimdi yukarıdaki alıntı ve başlığın sahibini de merak edebilirsiniz.. İlkay Türkoğlu'nun ardından “Olmadı, yine sahip çıkamadık...” diyen yusuf Kayacık...

xx xx xx
Bir başka okurum özetle şöyle anlatmış:
“Usta bu memleketten umudumu kesmek üzereyim yaşananlar yüzünden. İki buçuk yıl önce Isparta Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı kadrosundan Muğla ASP İl Müdürlüğüne Vekaleten atanan İlkay Türkoğlu bu dönemde; İl Müdürlüğü binasının 11 milyon yatırım ile açılış aşamasına gelmesi; Bodrum, Milas, Köyceğiz Sosyal Hizmet Merkezi açılması; Menteşe'de Şiddet Önleme Merkezi açılması; Menteşe Huzurevinin 3 milyon 452 bin TL'lik büyük onarımı; Milas Huzurevinin yatırıma alınması; Sosyal Ekonomik Destekte 12 milyon, Engelli Evde Bakım ödemelerinde 90 milyon, toplamda 112 milyon TL ilimize nakit yardım yapılmıştır.
Ayda en az 200 şehit ailesi ve gazi ziyareti ve muhtarlarla ilişkiler gibi onlarca güzel çalışması olan İlkay müdürün atanması sürecinde görevde olan milletvekilleri Hasan Özyer, Nihat Öztürk ve il Başkanı Kadem Mete’nin uygun görüşleri ile vekaleten göreve gelen İl Müdürü, değişen Milletvekilleri M. Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan ile İl Başkanı Kadem Mete’nin referanslarına rağmen kadrosunu alamadı. Asaleten atanamadığı için öğretmen olan eşini Muğla’ya getiremedi. İki ay önce bakanlığa '2.5 yıldır vekaleten yürüttüğüm görevime aile bütünlüğümü sağlamak adına asaleten atanmamı, atanamazsam eski görevim olan Isparta ASP İl Müdürü Yardımcılığı görevine dönmek için Muğla İl Müdürlüğü görevinden istifamın kabulü” şeklinde dilekçe Gönderdi... Veeee istifası bakanlıkça kabul edildi...
Ne diyeyim, galiba Muğla AK Parti coğrafyasında yok!
------------------------------ ------------------------------
GÜNÜN SÖZÜ: Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamaz. - Uğur Mumcu
ÇİVİ
Dün Alper Kolukısa'nın doğum günüymüş. Herkesler kutlama mesajları paylaşmış. Arkadaşım, “Özcan Özgür galiba sen yanlış yaptın” dedi.
Beni Bi Gülmek Aldı: )))))

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin