Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

özgür1.jpgBELEDİYELERE KAYYUMA TEPKİ
İçişleri Bakanlığı kararıyla HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyesi eş başkanlarının görevlerinden uzaklaştırılarak yerlerine kayyum atanmasına tepkiler devam ediyor.
İçinde HDP Muğla İl Eşbaşkanı Belgin Koç, Bodrum İlçe Eşbaşkanları Fulya Erdogan, Mehmet Polat ve PM üyesi Adalet Aydın’ın da bulunduğu bir gurup önceki gün il merkezinde Sınırsızlık Meydanı'na çıkarak kayyum atamasını protesto etmek istedi. İzinsiz eylemde bulundukları, Gösteri ve Yürüyüş Kanunu'na muhalefet ettikleri gerekçesiyle 22 kişi gözaltına alındı. İfadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar.
“Kürtlerin seçme ve seçilme özgürlükleri var mı?” diye soruluyor.
Saçma ve manidar bir soru... Seçme ve seçilme özgürlükleri elbette var. Ki bu ülkede Kürtler milletvekili seçildikleri gibi, başbakan ve cumhurbaşkanı seçilenlerde oldu...
Böyle deyince de “O zaman Diyarbakır, Mardin ve Siirt'e neden kayyum atandı?” sorusu geliyor...
xx xx xx
HDP'nin yüzde 64 oy aldığı Diyarbakır'da, yüzde 56 oy aldığı Mardin'de ve yüzde 54 oy aldığı Van'da halkın iradesi yok sayılarak kayyum atandı.
Bir AK Partili arkadaş sosyal medya hesabından “Siirt, Hakkari, Kars, Iğdır, Batman'da da kayyum atanıyor inşallah” diye yazmış. Belli ki olup bitene seviniyor. Doğrusu beni böyle bir beklenti üzdü. Bu demokrasimizin geleceği için umutsuzluk verici.
“Gerekçesi var, ama..” diyor.
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan kayyum atanmaları ile ilgili '3 HDP’li Belediye Başkanının, PKK terör örgütü ile bağlantıları olduğunu' belirterek, “Belediye imkânlarını terör örgütü PKK'ya yardım için kullanan HDP'li belediye başkanlarının, İçişleri Bakanlığı'nca görevden alınması hem hukuka hem de kamu vicdanına uygun bir işlem olmuştur.” diye açıklama yapmış.
Madem böyleydi, bunların adaylıkları neden engellenmedi? Bunlar adaylık başvurusu yaparken, Cumhuriyet Savcılıkları'ndan “iyi hal” veya “sabıkasızlık” kağıdı almadılar mı?
xx xx xx
Bu arada Muğla'da HDP'lilere polis müdahalesine Bodrum HDP ve Bodrum CHP Örgütlerinden tepki geldi. Şimdi buna da “CHP ile HDP işbirliği içinde” diyenler, “terör örgütü yandaşı” göstermeye çalışanlar olacaktır. Oysa “demokrasi”, “özgürlükler” ve “barış” için bütün partiler işbirliği içinde olmalılar.
Muğla il merkezinde 22 kişinin gözaltına alınıp salıverilmesinin ardından Bodrum HDP İlçe Örgütü yaşanan bu gelişmeler üzerine basına ve kamuoyuna yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada
tüm demokrasi güçleri, partiler, STK'lar, sendika ve meslek birlikleri demokrasiye sahip çıkmaya çağırılırken, “Susmayın, susmak onaylamaktır!” ifadesi dikkat çekti. CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan da “Biz sonuna kadar demokrasinin, özgürlüklerin ve hukukun yanında olacağız...” ifadesinde bulundu.
Ortadoğu'da Amerika'nın kuklası, oyuncağı, sopası her ne derseniz deyin “maşası” haline gelen terör örgütü PKK'de artık silahları bırakıp, kendisini demokrasi ve özgürlüklerin engeli olmaktan çıkarmalı...
PKK bunu yapmıyorsa HDP bu terör örgütü ile hiç bir bağının olmadığını ilan edip, hem HDP'lilerin hem de Türkiye'nin özgürlük ve demokrasi yolculuğuna katkı yapmaya devam etmeli...
xx xx xx
YAZLIK BAŞKENT MUĞLA
Rahmetli Turgut Özal, Cumhurbaşkanlığı sırasında Okluk Koyu'na Devlet Konukevi'ni yapıp, dinlenmek için orayı kullandığı günlerde Muğla'yı “yazlık başkent” yapmayı düşünmüş müydü bilmiyoruz.
Özal'dan sonra o Konuk Evi, 9'ncu Cumhurbaşkanı Demirel, 10'ncu Cumhurbaşkanı A. Necdet Sezer ve 11'ci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kullanılmadı. Adeta kaderine terk edildi. Sadece Gül niyetlendi, ama O da konutu büyütmesi halinde çevrecilerin göstereceği tepkileri göze alamadığı için vazgeçti.
Biz Hamle olarak ve ben köşemden rahmetli Demirel'in Cumhurbaşkanlığı döneminde “Yazlık Başkent”i ilk dillendiren olmuştuk. Bize göre Demirel burayı yazları kullanmalıydı ve bu hem Muğla Turizmi'nin hem de Muğla'nın yararına olacaktı. Hamle'nin sahibi olarak Hayati Nizamoğlu bunu bu şekilde değil, ama Okluk'un “öksüz kaldığından” yola çıkarak kullanılması gerektiğini birebir önce Abdullah Gül'e, sonra da bir yurtdışı gezisinde Tayyip Erdoğan'a anlatmıştı.
Çevrecilerin tepkilerini Cumhurbaşkanı Erdoğan göze aldı...
Hafta sonunda AK Partili Belediye Başkanlarını Okluk'ta kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki günde sevgili eşi Emine hanım ile Stratonikeia antik kentini gezdi.
Kendi kendime “Muğla yazlık başkent oluyor” galiba dedim...
xx xx xx
Erdoğan çiftinin, Straonikeia antik kenti ziyareti nasıl planlanmıştı bilen yok. Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz'ün daveti üzerine gerçekleştiği söyleniyor.
Ziyaret te Erdoğan ailesini eşlik edenler arasında AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ve Yönetim Kurulu Üyeleri Seyitnur Gün, İbrahim Uğurlu ve Hamza Akercan dikkat çekerken, yönetimden başkalarının olmaması ve öteki belediye başkanlarının çağrılmamış olması soru işaretlerine neden oldu.
Ziyarete katılanlardan biri de Erdoğan ailesinin değişik uygarlıkları aynı anda bağrında taşıyan antik kenti çok beğendiklerini ve ayrılamayarak 2 saat kentin her yanını gezdiklerini ve hatta antik kentin sokaklarında zaman zaman “karı-koca” başbaşa yalnız gezdiklerini, antik kentin dinginliğinde gerçek anlamda dinlendiklerini ifade etti.
Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir ve Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt ile Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir'in eşlik ettiği
Erdoğan ailesi bu kente ileride yeniden gelirlerse şaşırmamak lazım...
xx xx xx
BAKANLAR KURULU MUĞLA İÇİN TOPLANIYOR
Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı değilde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olsaydı “ilin ev sahibi” olarak mutlaka Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Okluk Koyu'nda ziyaret eder ve “Hoş geldiniz” derdi...
Seversiniz sevmezsiniz insaniyet bunu gerektirir...
Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Osman Gürün bunu yapsaydı bu Muğla'nın kötülüğüne olmazdı.
Bakanlar Kurulu bugün Ankara'da Muğla için toplanıyor ve toplantıya AK Parti Muğla Milletvekilleri Gökcan ve Demir ile İl Başkanı Kadem Mete ve AK Partili Belediye Başkanları katılıyor.
Bu toplantıda Muğla'nın acil çözüm bekleyen sorunları ile Muğla'ya turizm, eğitim, sağlık ve tarım alanında yapılacak yatırımların ele alınması bekleniyor.
Zaten Okluk Koyu'nda yapılan görüşmede Kavaklıdere, Yatağan, Köyceğiz, Dalaman, Ula, Ortaca ve Seydikemer Belediyelerinin çok önemli sorunlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan telefonla Ankara'ya talimat vererek gereğini istemiş.
Kimbilir bir “Hoş geldiniz”i esirgememiş olsaydı bu Bakanlar Kurulu toplantısında Başkan Gürün de olurdu. Fenamı olurdu? Muğla'nın altyapısının tamamalanması, Fethiye Körfezi, Dalyan Kanalı ve Bafa Gölü'nün temizlenmesine, İçme Suyu sorunlarının çözülmesine katkı isterdi. Umarız O'nun yerine AK Partili siyasiler ister...
xx xx xx
Stratonikeia'daki yapıların yer aldığı karakalem çalışma tablosu hediye edilen Erdoğan, tabloyu yapan kazı ressamı Aydın Erkuş'la tanışırken, Stratonikeia'ya hayran kaldığını belirtti. Antik kentteki kazı ve kamulaştırma çalışmalarına destek sözü verdi. Köy meydanı ve tiyatronun ayağa kaldırılması için gerekli talimatları verdi. Galiba Stratonikeia gezisi Erdoğan ailesini 2 saatliğine dinlendirirken, en çok da Kazı Başkanı Bilal Söğüt ile Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz'e yaradı...
İnşallah Yazlık Başkent'te Muğla turizmine ve Muğla'ya yarar...
------------------------------
GÜNÜN SÖZÜ: Dünyanın gördüğü her büyük başarı, önce bir hayaldi. En büyük çınar bir tohumdu, en büyük kuş bir yumurtada gizliydi. (Allen)
ÇİVİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Benimle bir kare resim çektirerek bunu sermaye yapanlar var bunları biliyorum” demişti..! Arkadaşım “Ben onları önceki gün Eskihisar'da (Stratonikeia) gördüm” dedi.
Beni Bi Gülmek Aldı: )))))

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin