Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

özgür1.jpgAhmet Hakan Hürriyet Gazetesi'ndeki 31 Ocak 2019 tarihli köşesinde “Eğer bir daha herhangi bir CHP yöneticisi 'Bizde demokrasi var' falan derse...
Kendisine İsmet Paşa gibi 'Hadi canım sen de' diyeceğim.” demiş.
Alın benden de o kadar...
Aynı gazetenin yazarlarından Yalçın Bayer de 29 Ocak 2019 tarihli yazısına “CHP bizi asimile ediyor!” başlığı atmış. “CHP’ye ve adaylarına dönük çeşitli tepkiler alıyoruz. İki örnek verelim” diyerek şöyle devam etmiş:
“Eskiden CHP’li belediye başkanları, halktan ve emekten yana olan insanlardan seçilirdi. Aydın Erten, Ahmet Piriştina, Osman Özgüven gibi insanların merkeziydi. 2019 yerel seçimleri için aday olanlara bakıyorum da çoğunluğu sermayeci, finansçı, liberal kanattan gelenler... Sanki halka hizmet etmek için değil de portföyüne belediye başkanlığını ekleyerek sermayesini güçlendirmek için bu makamları sıçrama tahtası olarak gören insanlara benziyorlar. Para odaklı kariyer seçimleri ile halk partisinde nasıl tutunacaklar? Nerde o halk parti ruhu? Nerde bu iktidarı taklit eden sonradan liberaller? Düzelteceğiz derken, asimile olarak bozulduk mu?”
xx xx xx
“Düzelteceğiz” ifadesi aklıma Marmaris'te CHP'nin anketinden 4. çıkıp Belediye Başkanı adayı olan Mehmet Oktay'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlardan “Marmaris İçin Demokrasi / Omuz Omuza Onaracağız” çıkartmalarını getirdi.
Neden Marmaris için demokrasi? Muğla'nın, başka yerlerin demokrasiye ihtiyacı yok mu? Yoksa olmasa da olur mu? Enis Berberoğlu için “Adalet yürüyüşü” yapan, ama Eren Erdem'i milletvekili bile yapmayan anlayışın sloganları böyle mi oluyor?!
Ben aslında “Omuz Omuza Onaracağız”a takıldım.
Kimle, kimlerle omuz omuza; kimi neyi onaracaklar acaba?
Mehmet Oktay, kaç senedir CHP'li olmayan bir başkanın, kadronun, anlayışın yönetiminde olsa anlayacağım da.. ya yarın öteki partilerin adayları da CHP'li bir belediyeye ve adayına karşı “Onaracağız” diye ortaya çıkarlarsa Mehmet Oktay “Benim sayım suyum yok” deyip, onlarla birlikte mi onaracak?
Kafam karıştı...
Bir de aklıma “onarmak” fiilinin argo anlamı geliyor, insan kötü kötü şeyler düşünüyor. “Hayırlı olsun” der gibi “İyi onarmalar” diyemiyorum...
xx xx xx
Umarım Mehmet Oktay'ın “Marmaris İçin Demokrasi” söylemi Ahmet Hakan'ın kulağına gitmez. Allah muhafaza ne yazar bilmem... İsmet Paşa'nın (İnönü) dediği gibi “Hadi canım sen de” diyebilir de “Omuz Omuza Onaracağız”a ne der tahmin etmek bile istemiyorum.
Beni vallahi bi gülmek alıyor...
Mehmet Oktay “CHP İçin Demokrasi” de diyebilmeliydi. Muğla gibi bir yerde, 13 ilçede CHP'nin tek bir kadın adayı yok!
Son zamanlarda moda oldu; şimdi “Hangi partide var ki?” diye tepki gösterenler olacaktır. Size ne; başka partilerden, “adalet” için yürüyen mi var?
Hem bir kadın belediye başkanı adayı var. İYİ Parti, CHP'nin geçmişteki kanaat önderlerinden Muzaffer Evgeç'in kızı Ziraat Mühendisi Ayçin Evgeç Dalgıç'ı Menteşe adayı gösterdi.
Sakın “İYİ Parti Menteşe'de seçimi alamayacağı için kadın aday göstermiş” de demeyin, o zaman size “Muğla'nın 13 ilçesini alacağınızı düşünerek mi bir kadın adayı çok gördünüz?” diye sorarlar...
xx xx xx
Hamle Gazetesi'nin veb sitesinde yer alan yorumları, facebooktan takip edenler dikkat edemeyebilirler. O yüzden zaman zaman paylaşırım. Bu köşede 28 Ocak 2019'da yayınlanan “CHP-İYİ Parti İttifakı AK Parti içinmi yapıldı?” başlıklı yazıma konuyla ilgili değil, ama takipçilerimizden Oktay Özel şu notu bırakmış:
“Sayın Özgür; Vali Hanımın konağının (konutu) Atatürk İlkokulu tarafındaki girişinin asfaltan aşağıda olduğunu görünce şaşırmadım. Atatürk İlkokulu sınırındaki diğer kısmında ise kaldrım asfalttan yüksek. Beceriksiz belediyemiz bunu nasıl başardı ve gözleri bunu hiçmi görmüyor? Evinize giderken dedigim yere bir bakın. Hangi yüzle şehri yonetmeye tekrar adaylar. Dinazor nesli tükendi dünyada, ama şehrimizde demekki hala yaşıyor.”
Yorum yapmayacağım, ama şu prestij caddelerinin prestiji filan kalmadığını da söyleyeyim!
xx xx xx
Yine bu köşede 29 Ocak 2019'da yeralan “Kocadon Büyükşehir'e hazırlanıyor” başlıklı yazımın altında da Ahmet Tan Karaosmanoğlu'nun imzasını gördüm. O da “Efem, 2009 dan beri her seçim de söylerim. Kılıçdaroğlu sadece semboldür.” diyerek şöyle yazmış:
“CHP içinde güçlü olan bir lobi var. Bu lobiye ister FETÖ. İster Mason, ister Alevi, ister… vb. lobi deyin. Osman Gürün de bu gücün Muğla'daki temsilcisidir. Gerçek Atatürk CHP'si için bu lobinin ilk önce Muğla'da yenilgiye uğratılması gerekmektedir. Osman Gürün için dikensiz gül bahçesi yaratmaya çalışıyor demişsin. Osman Gürün kaç yaşında??? Yaratıp da ne olacak, CHP Genel Başkanı mı olacak???? Sadece sağlığı ve ömrü el verdiği sürece misyonunu tamamlamaya çalışıyor. Ama bu misyon hiç bir zaman Muğla'ya hizmet değil. CHP BEN, Hepiniz BEN, Muğla BEN sıloganıyla hareket ediyor. Kocadon’a gelince; Hiç DP diye uğraşmamalı. Karaçelik, Acar ve Kocadon DSP şemsiyesinde aday olup blok oluşturmalılar. Ne hikmetse Haşmet Başkan bu dik duruşu gösteremedi. Bunun nedenlerinin de araştırılması gerekmektedir.”
Uğurcan Küçükkala da bu 29 Ocak 2019 tarihli yazıma “Yazılarınızı her gün okumaya çalışıyorum. Genellikle öngörüleriniz gerçekleşiyor. Ancak öyle bir CHP ile karşı karşıyayız ki bütün tahminleri boşa çıkarabilir. Çünkü seçim kazanmak için gerekli olan akılcı kararları vermediği için akılcı düşünen herkes yanılabilir. Bu akıl dışı kararlarından dolayı sanırım gelecek dönem, 'kalemiz' denilen Muğla'yı futbol kalesine çevirecekler. Bu durumda bu 'kaleye' gelecek gollerden eminim. Sadece kaç gol olur onu kestiremiyorum. Saygılarımla.” yorumunda bulunmuş.
Ben bu yoruma yorum yapmayayım... Ama Küçükkala'nın “akılcı düşünen herkes yanılabilir” sözü bugün doğrulanabilir... Kılıçdaroğlu tarafından Kocadon bakmışsınız Bodrum'a başkan adayı atanmış...
O zaman Yaylı Memet gibi “Ağam biz bu boku neden yedik?” mi diyelim.
xx xx xx
30 Ocak 2019 tarihli ve “Başkan Acar'ın Başkan Gürün'e resti...” başlıklı yazıma Mehmet Keza Kundakçı “Her işin mantıklı, bilimsel, insani bir yolu var. CHP’de de var elbet. Herşeyden önce ahlak. Neden bunlar bir kenara konulup da diktatöryal bir yöntem dayatıldı? Bize yakışan, üye bazında önseçim idi. Ali Acar da bundan hiç korkmadı ve hep iddiasını yiğitçe ortaya koydu. Haydi önseçim yapmadınız, nedir kriterleriniz koyun ortaya, paylaşın halkla. Kim değerlendirdi ise onların ahlaki ve haysiyet değerleri ile beraber paylaşın sonuçlarını. Yolun açık olsun memleket yürekli, demir bilekli Ali Acar kaptan” derken, yine okurlarımızdan Ahmet Kara şöyle yazmış:
“Bu yazınızda en güzellerden birisi. Bu tür yazılar yürek olmadan yazılmaz. Marmaris’te oturuyor olsam oyumu Ali Acar’a verirdim. Ondaki yürek ve yiğitlik alkışlanmaz mı? Bu cesaretli soyadı gibi adam gibi adama oy verilmez mi? Ali Acar başkan ne diyor; 'CHP'liliğimi Kılıçdaroğlu’na bile tartıştırmam.'.. Ali Acar Büyükşehire aday olmadığı halde yiğitlik örneği gösterdi. Halbuki Muğlalı bu yiğitliği Kocadon’dan beklerdi. Kocadon’un kararsızlığı kendisine zarar veriyor. Behçet Saatcı'dan da bir ses çıkmıyor. Muğla için iki iddialı adamdan tıs yok. Ama Ali Acar yiğitliği ve mertliğiyle şimdiden gönüllerin adamı olmayı başarmıştır. Haydi Marmarisliler oylar Ali Acar’a. Oyu olmayan Muğlalılar’da gidip mitinglerine destek versin. Geçmişin devrimcilerinden olan Hasan Karaçelik’te geçmişi gibi davranmayı başarmıştır. Behçet Saatcı ve Haşmet Işık Muğla direnişinde sınıfta kalmak üzeredirler. Havlu atacaklar gibi…”
xx xx xx
31 Ocak 2019 tarihli ve “Ne olacak bu Behçetle Kocadon'un hali?!” başlıklı yazımın altında da Asım Demirel'in “Fethiye’de Behçet Saatcı’nın seçimi kazanması olanaksız hale geldi. Daha doğrusu kendi söylemlerinin tutarsızlığı kendine olan güveni sarstı. Partisinin müttefiki CHP karşısına aday çıkarttı. CHP ve Ak Parti adayları seçimi kazanacak kadar güçlüler. Hal böyle olunca Behçet Saatçi gidici demektir. “Böyle ittifak mı olur?” demekle haklı. İttifak varsa CHP karşısına niye aday çıkarttı? Kocadon ve Saatcı’ya hatırlatırız. Siyaset bisiklet teorisi gibidir. Sürekli devinim içerisinde olacaksınız, durursanız düşersiniz. Siyasette düşen bir daha ayağa kalkamaz. Beş yıl gündemde kalmanız için bir şeyler yapmalısınız. Halka verdiğiniz sözleri unutmayınız.” şeklinde yorumu yer almış.
“Günaydın” rumuzlu bir okurumuz da “Hem nalına hem mıhına kime su taşıdığınız belli değil. Şimdide sıra Behçet Saatcı'da mı? Yıllardır her durumda dik duran bir o başkan var” demiş. Hep alkışlayacaksın... Birinin sevdiğini sorguladın mı böyle oluyor. Ben de bu okuruma şöyle yanıt verdim:
“Bu köşeden Muğlalıların dışında bir yere su taşınmaz, merak etmeyin.”
---------------------------------------------------------
GÜNÜN SÖZÜ: Daha güzel bir gelecek, bugün nelerden vazgeçebileceğinize bağlıdır.
ÇİVİ
Arkadaşım, “Şeytan diyor ki, git DSP'den aday adayı ol. Ön seçim yapılır mı acaba? Yapmazlarsa bas istifayı geç CHP'ye..” dedi.
Beni Bi Gülmek aldı: )))))

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin