Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) çağrısıyla Ankara’da bir araya gelen 365 oda ve borsa başkanı, Zeytin Dalı Harekâtı’na tam destek verdi.

120218tobb_4227a.jpg
Haber: Hamza Balandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) çağrısıyla Ankara’da bir araya gelen 365 oda ve borsa başkanı, Zeytin Dalı Harekâtı’na destek olduklarını açıkladı.
Toplantı sonunda yapılan açıklamada “Türkiye iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız” denildi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve aralarında Milas Ticaret ve Sanayi Odasının da olduğu birliğe bağlı 365 oda ve borsa, Ankara'da bir araya gelerek yaptıkları ortak açıklama ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na tam destek verdi.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun çağrısıyla Birliğe bağlı 365 oda ve borsa başkanları Ankara'da bir araya geldiler. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanlığının da katıldığı toplantıda; Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülmekte olan Zeytin Dalı Harekâtı’na tam destek kararı çıktı. Toplantıda 365 oda ve borsanın Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin destek kararının kamuoyu ile paylaşılması kararlaştırıldı.
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde bir araya gelen oda ve borsaların Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin açıklaması şöyle: “Türkiye’de iş âlemini temsil eden Oda ve Borsa camiası olarak bu ortak açıklamayı yapıyoruz. Bizler ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın, haklı ve meşru olduğuna inanıyor ve destekliyoruz. Bu harekâtın, ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak, hem kendisi, hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için olduğunu görüyoruz. Masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamızı kimse beklemesin. Bölge, terör örgütlerinden temizlenerek, huzur, güven ve barış ortamı yeniden tesis edilmelidir. Fırat Kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtı’yla devam eden operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir. Yurtdışında muhataplarımızı ve tüm küresel iş örgütlerini de, teröre karşı ortak duruş sergileme yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz. TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak milletimizin, devletimizin yanındayız. Ülkemizin birliğini, bütünlüğünü, huzurunu bozma niyetinde olanların da karşısındayız.
Bizler ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Türkiye iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Hayatını kaybeden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Allah, Mehmetçiğimizi korusun, ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin