Son Dakika
  • Loading
A+ A A-

Resmi İlan

YazarlarımızManşetler

 

1961’den bu yana 10 Ocak’ta kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla protokol üyeleri mesajlar yayınladı.

090118gazeteciler_f836e.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Muğla Valisi Esengül Civelek: Toplumun bilgi edinme ve haber alma ihtiyacını karşılamanın yanında, toplumu aydınlatma, bilinçlendirme gibi önemli bir kamu görevini yerine getiren basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım.
Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde ilkeli ve dürüst yayıncılığı prensip edinmiş, kişi hak ve özgürlüklerine saygılı, fedakarca çalışan basın mensuplarına çalışmalarında başarılar diler, sağlıklı ve mutlu bir çalışma hayatı temenni ederim.
“Çağdaş bir Türkiye için…”
Muğla Büyüşehir Belediye Başkanı Osman Gürün: Basın taraf olmamalı, doğruyu, gerçekleri olduğu gibi yazarak toplumu aydınlatmalı, gazeteciler de mesleklerini özgür, demokratik bir ortamda yapabilmelidir. Dünyada ve ülkemizde toplumun doğru bilgiye ulaşmasında, olup bitenden haberdar olmasında en büyük katkıyı veren kuşkusuz basın emekçileridir. Tarafsız, ilkeli, gerçek haberleri ile halkını bilgilendiren, kalemine sadık bütün basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, Atatürk devrimleri yolunda çağdaş bir Türkiye için basın emekçilerine de büyük görevler düştüğüne inanıyorum.
“Basın, demokrasinin temel yapı taşlarından biridir.”
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat: Gazeteciler, hayatın birçok alanında, bilgiye ulaşıp sunmaya çalışırlar. Günümüzde, görsel-işitsel ve yazılı basın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, toplumsallaşma sürecinde önemli rol üstlenmiştir. Basın, demokrasinin temel taşlarından biridir. Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Topluma doğru haber verme, objektif, onur, erdem, adalet ve vicdanı bırakmadan önemli bir mesleği icra eden gazeteciler milletin vicdanına ses olmaktadır. Özveri ile görevlerini icra etmeye çalışan gazetecilerin, 2018 yılında daha güzel şartlarda çalışmalarını umut ediyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Basın milletin müşterek sesidir’ ilkesinden hareketle toplumun haber alma ihtiyacını zor şartlarda fedakarca karşılayan, demokrasinin güçlenmesine katkıda bulunan Gazeteciler; ülkemizin, şehirlerin ve İlçemizin sorunlarını gündeme taşıyarak idarecilerin çalışmalarına da yardımcı olmaktadır. Zorlu ve meşakkatli görevlerinde tüm gazetecilere başarılar dileyerek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım.
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca: Dünyanın farklı coğrafyalarında, zor şartlar altında görevlerini yerine getirmekte olan medya mensuplarımız başta olmak üzere mesleki ilkelerden taviz vermeden gazeteciliğe katkı sunan bütün meslektaşlarımın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık, esenlik ve başarı dolu bir hayat diliyorum.
Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Müdürlüğü Muğla İl Müdürü Sezgin Sağun: Ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde halkın haber alma hakkını sağlayan, toplumun genel talep ve görüşlerini basın etik kuralları çerçevesinde kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, Muğla/Aydın/Denizli illerimizin ve ilçelerimizin sosyal, kültürel, ekonomik olarak gelişmesine ve kalkınmasına yönelik katkı sağlayan değerli basın çalışanlarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü kutlar, çalışmalarında başarılar diler, ebediyete intikal eden basın çalışanlarına da Allah’tan rahmet dilerim.
“Kutlama vesilesi olmaktan çıktı”
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca: 10 Ocak'lar meslektaşlarımız için ne yazık ki bir kutlama vesilesi olmaktan çıkmış durumdadır. Dileğimiz içinde bulunduğumuz olağanüstü dönemin bir an önce sona ermesi, gazetecilerin hak ettikleri güvencelere kavuşturulması, haklarının ve hukuklarının yeniden elde edilmesi ve mesleğin itibarının yeniden sağlanmasıdır. Dayanışma ve güçlerimizi birleştirme günü olarak değerlendirdiğimiz bu 10 Ocak Gazeteciler Günü'nün de, mesleki mücadele gücümüzü ve azmimizi arttıran anlamlı bir gün olmasını yürekten diliyorum.”
Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin: Düzenli bir mesaisi olmadan, her türlü olumsuzluğa rağmen büyük bir özveri ile toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren, mesleki ilkelerinden ödün vermeden kamuoyunu aydınlatmak için doğru, tarafsız, özel hayata ve kişilik haklarına saygılı haberler yaparak, derledikleri haberleri halka ulaştırmak için büyük gayret sarf eden ve kamusal bir görev yerine getiren tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin