Milas Özel Umut Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 76 öğrenciyle hizmet veriyor

Merhaba sporsever okurlarım. Bugün sizlere köşemde Milas Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Okulları Yaptırma ve Yaşatma Derneği ve bu derneğe bağlı Özel Milas Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 76 öğrenciyle hizmet vererek başarılı çalışmalar yapan Umut Özel Eğitim Merkezi’nde görev yapanları tanıtacağım.
Kurum Müdürü Emekli Müfettiş Çocuk Gelişim Uzmanı Kamer Yumurtacı, Çocuk Gelişim Uzmanı Pınar Ulus Çalışkan, Fizyoterapist Mehmet Fahri Aladağ, Fizyoterapist Gönül Uludamar, Zihinsel ve İşitsel Sınıf Öğretmeni Aynur Yılmaz, Usta Öğretici ve Çocuk Gelişimci Özlem Suda, Psikolog Ceyda Şanlı Yaylıcı, Hizmetli Personel Ayşe Genç, Kurum Şoförü Ahmet Genç.
İş-kur’la Milas Zihinsel Engelliler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Özürlüler Milas Halısı Birinci Dokuma Kursu geçtiğimiz Çarşamba günü sona erdi. Bu kapsamda öğrencilerin gösterdikleri özverili çalışmaların karşılığında moral etkinliği olarak eğitimciler vasıtasıyla mangal partisi düzenlendi.
Birinci dönemdeki kursta başarılı olanlara sınav yapılarak sertifika verilecek. Özel Milas Umut Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Fizyoterapist Uzmanı Mehmet Fahri Aladağ, “kursa katılan 10 arkadaşımız bizleri hiç şaşırtmadı. Projemizin birinci dönemini başarıyla tamamladık. Bu proje bize gösterdi ki şans verildiği taktirde bu kardeşlerimiz hiçbir engel tanımayarak kendilerine verilen görevi başarıyla yerine getirebiliyorlar. Bizim tek yapmamız lazım gelen onları da bizler gibi görerek yaşamın her alanında onların da varlığını kabul etmek. Bu gün burada bu projeyi hayata geçiren kişi olarak duyduğum mutluluk kelimelerle ifade edilemez. Ama bu mutlulukların devamının gelebilmesi için bu gibi projeleri hep beraber devam ettirmemiz gerekli” ifadesini kullandı.
Bir Ağustos günü başlayacak ikinci dönem çalışmaları eski Akşam Sanat Okulu’nda başlayacak. İkinci dönem kurs için tüm Milaslı yardım severleri eski Akşam Sanat Okulu’nda bekliyorum. Hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.